SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP wraca z „Sylwestrem Marzeń” do Zakopanego, scena już powstaje

Telewizja Polska w tym roku zorganizuje „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Stosowne decyzje już zapadły, a w centrum miasta zaczęto budować scenę. Szczegóły imprezy mają zostać ogłoszone w połowie miesiąca.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał KurdupskiArticle

W środę „Tygodnik Podhalański” zamieścił na Twitterze zdjęcie pokazujące prace na Równi Krupowej w centrum Zakopanego. - Na Równi Krupowej budują scenę pod Sylwestra Marzeń. Skoro nie jesteśmy już zimową i narciarską stolicą Polski będziemy stolicą disco polo - napisała redakcja, która od lat krytycznie ocenia organizację imprezy sylwestrowej w mieści.

Równia jest miejscem, na którym corocznie (za wyjątkiem 2020 roku, gdy imprezę przeniesiono do Ostródy) odbywał się „Sylwester Marzeń”. W tym roku decyzja o jego organizacji zapadła wyjątkowo późno, ponieważ zarówno władze Zakopanego, jak i TVP czekali na rozwój sytuacji pandemicznej.

Z informacji, jakie od kilku dni podaje Ministerstwo Zdrowia wynika, że szczyt czwartej fali pandemii ma przypadać na pierwszą połowę grudnia, zaś w okolicach Świąt i sylwestra fala ma zniżkować. Te prognozy miały decydujący wpływ na podejmowanie decyzji przez TVP i władze Zakopanego - wynika z naszych ustaleń.

Szczegóły "Sylwestra Marzeń" za dwa tygodnie

Urząd Miasta Zakopane i Telewizja Polska od kilku co najmniej tygodni jednogłośnie deklarowały chęć ponownego zorganizowania sylwestra. Podkreślały przy tym, że najważniejszą kwestią przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie będzie bezpieczeństwo pandemiczne uczestników.

W zakopiańskim ratuszu potwierdzono nam w środę, że zawarto umowę z Telewizją Polską na organizację tegorocznego „Sylwestra Marzeń”. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, sprawa jest już przesądzona, a wszystkie szczegóły dotyczące organizacji imprezy (występujące gwiazdy, reguły sanitarne itp.) zostaną przekazane mediom podczas konferencji prasowej, którą publiczny nadawcc chce zorganizować w połowie grudnia. Obecnie trwa dopinanie umów z artystami.

- Zakopane ceni sobie współpracę z Telewizją Polską. „Sylwester Marzeń" za każdym razem był ogromną promocją naszego miasta nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, co przełożyło się na znaczący wzrost ruchu turystycznego. Skorzystali na tym mieszkańcy i przedsiębiorcy. Szczególną wartością tego wydarzenia są gwiazdy z całego świata, które nie wystąpiłyby w Zakopanem, gdyby nie odbywał się tutaj „Sylwester Marzeń" - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl pod koniec listopada br. Anna Karpiel-Semberecka, zastępczyni naczelnika wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Zakopanem.

Kurski zapowiadał powrót do Zakopanego

Powrót jednej ze sztandarowych imprez TVP do stolicy Tatr nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza w kontekście deklaracji prezesa publicznego nadawcy, Jacka Kurskiego, który wielokrotnie zapewniał, że tak właśnie się stanie jeśli tylko zezwolą na to okoliczności.

- To miasto jest w naszych sercach, na osłodę pozostają kolędy prezydenckie, które w tym roku będą w Wigilię transmitowane z Krzeptówek. To też wyróżnienie dla Zakopanego i docenienie rangi stolicy Tatr – mówił nam rok temu Kurski, gdy wiadomym już było, że telewizja zorganizuje swojego Sylwestra w Ostródzie.

Telewizja Polska współpracuje z Zakopanem przy organizacji hucznych imprez kończących od 2016 roku. Podpisano wówczas trzyletnią umowę na organizowanie imprezy – wygasła w 2019 roku. Na sylwestrowe koncerty zapraszano gwiazdy zarówno polskie (na Sylwestrach, tak jak w programach rozrywkowych TVP, pojawili się wykonawcy disco polo), jak też zagraniczne. Koncerty były mocno promowane przez publicznego nadawcę, chwalono się ich wynikami oglądalności, zazwyczaj dużo wyższymi niż w przypadku konkurencyjnych imprez TVN i Polsatu.

Ubiegłoroczny „Sylwester Marzeń” w TVP2 miał średnio 5,9 mln widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Natomiast Jacek Kurski sprecyzował na Twitterze, że w szczytowym momencie, 7 minut po północy podczas piosenki Zenka Martyniuka „Nie wolno zabić tej miłości”, „Sylwestra Marzeń” oglądało 8,04 mln osób.

Wiadomo już, że TVN nie będzie miał swojego koncertu sylwestrowego w Warszawie. Władze stolicy zdecydowały, że w tym roku (już po raz kolejny) nie odbędzie się miejska zabawa sylwestrowa. Decyzji co do organizacji imprezy sylwestrowej w Katowicach nie podjął na razie Polsat, sprawa ma rozstrzygnąć się lada dzień.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP wraca z „Sylwestrem Marzeń” do Zakopanego, scena już powstaje

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVP
DJ BoBo wystapi podczas Sylwester Marzeń TVP
odpowiedź
User
Ja
Czy przy okazji będzie można kupić leczniczy wybielacz lub trumnę?
odpowiedź
User
Jarek
Sylwester z Covidem
odpowiedź