SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP promuje „Sylwestra Marzeń” jako „największą imprezę taneczną w Europie”. Będzie 300 tancerzy, przyjadą statyści

Telewizja Polska intensywnie promuje „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, podkreślając, że wspólnie z gwiazdami wystąpi 300 tancerzy. W ostatnich dniach Agencja Statystów i Epizodystów Barbary Bartosiewicz szukała młodych osób do udziału w zabawie sylwestrowej, testy na koronawirusa przeprowadzono im w siedzibie TVP.

Jacek Kurski podczas przygotowań do "Sylwestra Marzeń" w Ostródzie, fot. TVP InfoArticle

Tegoroczny koncert sylwestrowy Telewizji Polskiej wyjątkowo odbędzie się nie w Zakopanem, tylko w amfiteatrze w Ostródzie. Nadawca kolejne gwiazdy koncertu ujawniał stopniowo, jako pierwsi ogłoszeni zostali Zenek Martyniuk, Cleo i Marcin Miller z zespołem Boys.

Wystąpią również inne gwiazdy disco polo, zwyciężczynie Eurowizji Junior Roksana Węgiel i Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Thomas Anders, Francesco Napoli i Helena Vondráčková. Koncert poprowadzą Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi.

Sylwester „przekazany” z Zakopanego do Ostródy

W ostatnich dniach w TVP Info oraz programach informacyjnych TVP „Sylwestrowi Marzeń” poświęcono dużo czasu. Relacjonowano przygotowania w amfiteatrze w Ostródzie, rozmawiano z gwiazdami i prowadzącymi koncert.

W środę w TVP Info pokazywano, jak impreza jest symbolicznie przekazywana z Zakopanego do Ostródy: bracia Golcowie balonem polecieli z tego pierwszego miasta, żegnani przez burmistrza, a w Ostródzie przywitał ich prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. W głównym wydaniu „Wiadomości” sylwestrowi poświęcono kilka materiałów, analizowano m.in. stroje gwiazd imprezy.

W relacji Macieja Sawickiego kilkakrotnie podkreślono, że „Sylwester Marzeń z Dwójką” będzie największą imprezą taneczna w Europie. - Nie w Paryżu, Berlinie czy Madrycie, ale w Ostródzie. Z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa - zaznaczył reporter. Poinformował, że w koncercie weźmie udział 300 tancerzy pod okiem najlepszego choreografa.

Jacek Kurski przekonywał, że przeniesienie sylwestra okazało się szczęśliwe, ponieważ w Zakopanem w ub.r. halny uszkodził przygotowywaną scenę na ponad tydzień przed koncertem, a w tym roku taki wiatr wiał tam w ostatnich dniach.

Agencja Statystów i Epizodystów szukała uczestników sylwestra TVP

Kilka dni temu Agencja Statystów i Epizodystów Barbara Bartosiewicz rozesłała do osób ze swojej bazy ogłoszenie dotyczące udziału w sylwestrowej zabawie w Ostródzie. Oferta była skierowana do osób „w wieku 18-35 lat z poczuciem rytmu, które będą dobrze bawiły się podczas sylwestrowej zabawy, 31 grudnia 2020 roku”.

Zaznaczono, że uczestnicy zostaną przewiezieni z Warszawy do Ostródy 31 grudnia po południu, a podróż powrotną zaplanowano w noc sylwestrową ok. 4 rano. Wynagrodzenie ustalono na 200 zł („płatne po pracy”).

Osoby, które odpowiedziały na ogłoszenie, zaproszono na testy na obecność koronawirusa, które w zeszły wtorek przeprowadzano w siedzibie głównej Telewizji Polskiej. W kolejnym komunikacie stwierdzono, że wyjazd do Ostródy będzie o godz. 9, po południu zaplanowano próbę generalną, a wynagrodzenie to 500 zł.

- Przypominam, że szukamy osób z poczuciem rytmu o pozytywnym nastawieniu i dobrym humorze, dobrze bawiących się :) - podkreślono.

Pierwsze z tych ogłoszeń opublikował w mediach społecznościowych Filip Chajzer. - Dramat 36 latka z Warszawy. Kazali mu kisić się w domu, a rusza się jak John Travolta (na kacu, ale zawsze), jest tygrysem, lwem wręcz każdej imprezy, ma nie jeden pomysł na wydanie dwóch paczek... i figa z makiem. To jest jawna dyskryminacja seniorów wieku średniego - żartował.

 

Szczegóły ogłoszenia opisał Plotek.pl, którego dziennikarka zgłosiła się do udziału w koncercie. Skontaktowała się również z pracownikiem Agencji Statystów i Epizodystów Barbary Bartosiewicz.

- Nie jest prawdą, że TVP chce zatrudnić od nas statystów. Poproszono nas o pomoc w znalezieniu kilkunastu osób, które potrafią tańczyć - zapewnił przedstawiciel firmy.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na pytania w tej sprawie.

Dwukrotnie zmieniono rządowe rozporządzenie ws. hoteli

Od 28 grudnia do 17 stycznia w związku z epidemią koronawirusa obowiązują ostrzejsze ograniczenia: ponownie zamknięto większość sklepów niespożywczych w centrach handlowych, a także stoki narciarskie i hotele. Nadal obowiązuje też zakaz zgromadzeń publicznych więcej niż pięciu osób, tym samym nie mogą odbywać się żadne imprezy masowe. Te ograniczenia nie dotyczą osób wykonujących obowiązki zawodowe, a taki status mają artyści, tancerze czy statyści.

W rozporządzeniu rządowym z 21 grudnia wskazano kilkanaście wyjątków od zakazu korzystania z hoteli. W kolejnym rozporządzeniu, opublikowanym w zeszłą niedzielę, dodano kolejne grupy zwolnione z tego zakazu, m.in. „bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców”.

Dziennikarze w mediach społecznościowych zastanawiali się, czy ten przepis dotyczy pracowników Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, które nie muszą uzyskiwać koncesji od KRRiT, prawo do emisji kanałów mają wprost z Ustawy o radiofonii i telewizji. W środę w Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie, w którym do grup nieobjętych zakazem korzystania z hoteli dodano osoby zaangażowane w przygotowanie treści, wykorzystywanych przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji oraz kontrolerzy NIK.

Ponadto w wieczór i noc sylwestrową od godz. 19 do 6 rano będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się, wyjątkami są wyjścia w celach zawodowych i najpilniejszych potrzebach. Powrót z Ostródy statystów z koncertu sylwestrowego w świetle prawa jest podróżą służbową.

Przedstawiciele rządu byli w ostatnich dniach krytykowani za sprzeczne wypowiedzi, czy przepis o zakazie przemieszczania się, według wielu prawników niezgodny z konstytucją, będzie egzekwowany przez policję. Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę stwierdził, że to nie zakaz, tylko apel. Przyznał, że zakaz mógłby zostać wprowadzony tylko w czasie stanu wyjątkowego.

TVP: „Sylwester Marzeń” zgodny z wszelkimi obostrzeniami

W połowie zeszłego tygodnia pojawiły się nieoficjalne informacje, że w koncercie sylwestrowym Telewizji Polskiej będzie uczestniczyć ok. 300 tancerzy. Mieli zostać zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym TVP położonym kilkadziesiąt kilometrów od Ostródy, który jako hotel robotniczy może działać w sylwestra według pierwszej wersji rozporządzenia.

Publiczny nadawca wydał wtedy oświadczenie, w którym zapewniał, że Sylwester Marzeń z Dwójką” zostanie zorganizowany „całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.”

- Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu - opisała firma.

Zapowiedziała, że w każdym przypadku publikacji „nieprawdziwych i sprzecznych z oficjalnym stanowiskiem Spółki informacji w sprawie Sylwestra” podejmie „zdecydowane kroki prawne”.

W Polsacie sylwester z dwóch studiów, TVN pokaże filmy

Od grudnia 2016 Telewizja Polska organizowała koncerty sylwestrowe w Zakopanem. Zapraszano na nie gwiazdy zarówno polskie (na sylwestrach, tak jak w programach rozrywkowych TVP, pojawili się wykonawcy disco polo), jak też zagraniczne. Koncerty były mocno promowane przez publicznego nadawcę, chwalono się ich wynikami oglądalności, zazwyczaj dużo wyższymi niż w przypadku konkurencyjnych imprez TVN i Polsatu.

Według danych Nielsen Audience Measurement zeszłorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką” oglądało w tej stacji średnio 4,96 mln widzów, „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie - 2,19 mln osób, a koncert „Warszawa - Stolica Sylwestra 2019” w TVN miał 1,44 mln.

Telewizja Polsat w ostatnich latach organizowała koncerty sylwestrowe w Chorzowie, a TVN - w Warszawie. W tym roku Polsat zorganizuje koncert sylwestrowy w dwóch studiach w Warszawie, bez udziału publiczności. Wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Loony, Boney M. i Maizie Williams.

Natomiast TVN w wieczór sylwestrowy będzie pokazywać filmy fabularne. Nadawca z powodu epidemii nie organizował żadnych eventów plenerowych także w okresie letnim, kiedy koncerty mogły odbywać się z ograniczonym udziałem publiczności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP promuje „Sylwestra Marzeń” jako „największą imprezę taneczną w Europie”. Będzie 300 tancerzy, przyjadą statyści

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
nie oglądam wyłączam TVP
odpowiedź
User
Irek
Polsat lepszy Doda Sylwia Grzeszczak Jupiiii
odpowiedź
User
Do Jurek
nie oglądam wyłączam TVP

Kogo to obchodzi co ty ogladasz a co nie.
Mamy na to wy....ne!!
odpowiedź