SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwester TVP2 we Wrocławiu przez kolejne cztery lata

Telewizyjna Dwójka przez cztery kolejne lata transmitować będzie koncerty sylwestrowe z Wrocławia. Zakłada to podpisane właśnie przez prezesa TVP i prezydenta Wrocławia porozumienie o współpracy w latach 2013-2017.

- Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. Cieszymy się, że wspólnie z TVP możemy kontynuować i rozwijać tę tradycję. Imprezy sylwestrowe na wrocławskim rynku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, artystyczne i medialne. To także wydarzenie z ugruntowaną marką, stanowiące dowód na to, że wieloletnia, bliska współpraca może przynosić znakomite efekty - zauważa Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Obecnie trwają prace nad koncertem sylwestrowym, który na wrocławskim rynku odbędzie się 31 grudnia br. Prowadzone są cały czas negocjacje z artystami, dlatego TVP nie ujawnia jeszcze, kto wystąpi podczas imprezy. - Konferencja prasowa na ten temat odbędzie się na przełomie listopada i grudnia, wówczas wszystko ogłosimy, włącznie ze składem wykonawców - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.

W ub.r. na sylwestrze TVP2 i miasta Wrocław wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, zespół Lady Pank, Kayah, Jerzy Połomski, Wojciech Waglewski, Kasia Nosowska z zespołem Hey. Koncert oglądało średnio 3,5 mln widzów, co przełożyło się na 25,82 proc. udziału w rynku (więcej na ten temat).

Kolejnym, ważnym elementem długofalowej współpracy między TVP a władzami Wrocławia będzie popularyzacja wydarzeń artystycznych związanych z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, przyznanym Wrocławiowi przez Unię Europejską na 2016 rok.

- Telewizja Polska obejmie szczególną opieką najważniejsze imprezy i inicjatywy kulturalne składające się na realizację projektu ESK 2016. Planujemy możliwie szeroko prezentować je na antenach TVP. Z naszej perspektywy jest to bardzo istotny element kulturotwórczej misji nadawcy publicznego - podkreśla Juliusz Braun, prezes TVP.

 

Dołącz do dyskusji: Sylwester TVP2 we Wrocławiu przez kolejne cztery lata

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vox
To TVP będzie istniała za 4 lata ? Chyba Kapusta przesadził ! Ciekaw jestem ile teraz Wrocław płaci telewizji publicznej " za promocję " . I co na to jego mieszkańcy .
odpowiedź
User
edward
Wrocławianie już płacą na swój klub piłkarski grube miliony, teraz na promocję sylwestrową w TVP. Smutne to...
odpowiedź
User
Sylwek
Mam nadzieję że w tym roku i kolejnych będzie Maryla Rodowicz, Lady Punk i inne gfiazdy.... ;)
odpowiedź