SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwia Chada szefową TikToka na Polskę i region CEE

Sylwia Chada objęła stanowisko general managera of global business solutions na Polskę oraz region Europy Centralnej i Wschodniej.

Sylwia Chada do TikToka przeszła z Httpool, gdzie pracowała od 2017 roku. Była tam dyrektorką zarządzającą. Przedtem, przez niespełna półtora roku pełniła funkcję head of business w Epic Makers (Agora).

W 2015 roku pracowała w Media Impact Polska. Najpierw była tam premium products sales directorem, a potem video product directorem.

Czytaj także: Robert Lewandowski możne liczyć na ponad 80 tys. euro za post na TikToku

W latach 2011-2015 pracowała jako dyrektor w Atmedia Interactive. Wcześniej pracowała też jako dyrektor sprzedaży internetowej w Polskapresse czy cross media projects sales director w Wydawnictwie Bauer.

Pracowała również m.in. w Lowe Media (obecnie MullenLowe MediaHub), Starcomie i OMD.

TikTok został globalnie ściągnięty ponad 2 mld razy, zaś w dobie pandemii koronawirusa i domowej izolacji użytkowników przybyły 623 mln instalacji. Według nieoficjalnych danych w 2019 roku chińska firma ByteDance zanotowała wzrost przychodów do 17 mld dolarów. Za ubiegły rok spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3 mld dolarów. Wszystkie platformy prowadzone przez ByteDance mają ponad 1,5 mld użytkowników miesięcznie.