SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwia Gregorczyk-Abram w Radzie Fundacji Wysokich Obcasów

Skład Rady Fundacji Wysokich Obcasów uzupełniła Sylwia Gregorczyk-Abram, adwokatka i działaczka społeczna zaangażowana w działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praworządności i systemowych zmian w systemie sprawiedliwości.

Fundacja Wysokich Obcasów powstała w 2018 roku jako wspólna inicjatywa Agory oraz marki „Wysokie Obcasy". Działa na rzecz praw kobiet i przeciwdziałania dyskryminacji, obecnie prowadzi m.in. projekt „Kobiety wiedzą, co czytają". Wśród obszarów działalności Fundacji znajdują się również niezależne dziennikarstwo, kultura i sztuka oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Nad programem organizacji, poza zarządem z prezeską Aleksandrą Klich, redaktorką naczelną „Wysokich Obcasów" i „Wysokich Obcasów Extra" oraz wiceprezeską Zuzanną Lewandowską, czuwa Rada Fundacji. Tworzy je 13 osobistości ze świata kultury, nauki, biznesu oraz mediów, m.in. Bartosz Hojka, Dominika Kulczyk, Monika Płatek, Joanna Mosiej-Sitek, Dorota Wellman, Ewa Wieczorek i Jerzy Wójcik.

- Obecnie wprowadzamy fundację w kolejny etap rozwoju, tworząc nowe ogólnopolskie projekty związane z edukacją ekonomiczną kobiet, wspieraniem praw i wolności kobiet oraz społeczności LGBTQ. Obrane kierunki działań wynikają z naszego celu, aby praca fundacji w pełni odzwierciedlała bogatą misję społeczną „Wysokich Obcasów" - mówi cytowana w komunikacie Zuzanna Lewandowska, wiceprezeska Fundacji.  

Nowo powołana członkini Rady jest z wykształcenia adwokatką. Zawodowo od 2006 roku związana z kancelarią Clifford Chance w Warszawie, gdzie odpowiada za praktykę pro bono. Jest laureatką „Złotego Paragrafu" w kategorii najlepszy adwokat w Polsce, znalazła się też w rankingu „Najbardziej wpływowych kobiet w Polsce" magazynu „Forbes" za 2020 rok. Znana jest również z zaangażowania w działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praworządności oraz systemowych zmian w polskim systemie sprawiedliwości. Przed sądami i trybunałami reprezentuje mniejszości narodowe i seksualne, ofiary przemocy, a także ofiary nadużyć policji. Występuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w kluczowych postępowaniach dotyczących niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Wielokrotnie reprezentowała w postępowaniach sądowych sędziów Sądu Najwyższego, w tym jego pierwszą prezes. Jest pomysłodawczynią i realizatorką obywatelskiej akcji „Tydzień Konstytucyjny" - projektu edukacyjnego przeprowadzanego regularnie w szkołach w całej Polsce, mającego na celu podnoszenie wśród dzieci i młodzieży znajomości Konstytucji i praw człowieka. 

Dołącz do dyskusji: Sylwia Gregorczyk-Abram w Radzie Fundacji Wysokich Obcasów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żęnada
kom. unistyczna rada czerwonych nawiedzonych hipokrytów...
odpowiedź