SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwia Niemczyk-Opońska za Annę Maruszeczko redaktor naczelną „Urody Życia”

Anna Maruszeczko po pięciu latach kierowania miesięcznikiem „Uroda Życia” żegna się z wydawnictwem Edipresse Polska. Stanowisko redaktor naczelnej pisma od listopada przejmie Sylwia Niemczyk-Opońska.

Sylwia NiemczykSylwia Niemczyk

Z początkiem listopada obowiązki redaktor naczelnej i dedykowanego serwisu online obejmie Sylwia Niemczyk-Opońska, dotychczasowa zastępczyni redaktor naczelnej pisma oraz szefowa projektu Urodazycia.pl. - To osoba bardzo zaangażowana w rozwój brandu „Urody Życia”. Posiada głębokie zrozumienie zarówno potrzeb rynku czytelniczego jak i internetowego - komentuje Agnieszka Wicher-Szczesna, członek zarządu Edipresse Polska. Zastępczynią nowej redaktor naczelnej pozostaje Agnieszka Dajbor.

Sylwia Niemczyk-Opońska w Edipresse pracuje od lipca 2006 roku. Zaczynała jako dziennikarka serwisu Babyonline.pl, była też członkiem redakcji magazynów dla rodziców oraz serwisu Polki.pl. Do końca października 2017 była redaktor prowadzącą Babyonline.pl. Bezpośrednio przed dołączeniem do zespołu „Urody Życia” pracowała w Edipresse Content Studio jako zastępca redaktor naczelnej.

Pismo „Uroda Życia” zadebiutowało na rynku w październiku 2014 roku i od początku kierowała nim Anna Maruszeczko. Jest skierowane do kobiet powyżej 35. roku życia, które są aktywne, wiele już osiągnęły, ale poszukują życiowych inspiracji i bardzo ważne są dla nich relacje z ludźmi. Wydawca z chwilą wydania pierwszego numeru zapowiadał, że liczy na sprzedaż na poziomie 80 tys. egzemplarzy.

Anna Maruszeczko przed pracą w „Urodzie Życia” była związana m.in. z dwutygodnikiem „Viva”, Canal+, TVP i TVN. Obecnie odchodzi z Edipresse, nie odpowiedziała na nasze pytanie o jej dalsze plany zawodowe.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. sprzedaż miesięcznika „Uroda Życia” wynosiła 44 977 egz., co stanowi spadek o 1,10 proc. w skali roku.

W ub.r. Edipresse Polska, jedna z kilku spółek, w których grupa Edipresse realizuje swoją działalność mediową w Polsce, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych netto o 5,7 proc. do 153,66 mln zł i 26,44 mln zł straty netto, z czego 20,3 mln zł jest księgowym efektem restrukturyzacji prawnej grupy polegającej na przeniesieniu udziałów między spółkami w naszym kraju. Firma odpisała 8,34 mln zł należności od Ruchu. Cała grupa kapitałowa Edipresse Polska zanotowała w ub.r. 175,04 mln zł przychodów (po spadku o 5,9 proc. w skali roku) i 9,91 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Sylwia Niemczyk-Opońska za Annę Maruszeczko redaktor naczelną „Urody Życia”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nowy
Właściwy człowiek, na właściwym miejscu :)
odpowiedź
User
Gość
Zabijają ta gazetę
odpowiedź
User
Dik
No i super. Gratulacje Sylwio!
odpowiedź