SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Synergie Banku Santander z BZ WBK da 10 mln euro w 2011 i 20 mln euro w 2012

Bank Zachodni WBK spodziewa się, że synergie z grupą Santander, głównym akcjonariuszem banku, po stronie kosztów i dochodów wyniosą w tym roku 10 mln euro, a w 2012 roku sięgną 20 mln euro, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Synergie Banku Santander z BZ WBK da 10 mln euro w 2011 i 20 mln euro w 2012

"O ile wcześniej sądziliśmy, że większe będą synergie kosztowe, to teraz już widać, że dużo większe będą one po stronie dochodowej. Myślę, że w tym roku łącznie będzie to 10 mln euro, a w 2012 roku mamy zamiar podwoić tę kwotę"- powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Prezes dodał, że BZ WBK zaczyna już ściślej współpracować z Santanderem w zakresie produktów inwestycyjnych - głównie produktów strukturyzowanych. Hiszpańska grupa dostarczy BZ WBK know-how, zaś baza kilkunastu tysięcy zamożnych klientów BZ WBK daje szansę na większą sprzedaż tych produktów.

"Przeszliśmy przez pierwszy kwartał w grupie Santander i zaczęliśmy już po stronie zakupów wykorzystywać siłę nabywczą grupy. W procesie integracji stawiamy mocno na wyraźny wzrost dochodów. Wszystkie firmy, z którymi współpracuje Santander stają się naszymi naturalnymi partnerami. Liczymy, że w ciągu kolejnych kwartałów będzie to pozytywne „story" w naszym rachunku wyników"- powiedział Morawiecki.

We wrześniu ub.r. Allied Irish Banks (AIB) zdecydował o sprzedaży aktywów w Polsce za łączną cenę 3,1 mld euro na rzecz Banco Santander. Za pakiet 51,41mln akcji (stanowiących 70,36% kapitału) BZ WBK hiszpański bank ma zapłacił 11,67 mld zł, czyli ok. 2,9 mld euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Synergie Banku Santander z BZ WBK da 10 mln euro w 2011 i 20 mln euro w 2012

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl