SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

System Comarch ERP Optima – jak dzięki temu programowi wspiąć się na wyżyny biznesu? Podpowiadamy!

Twoja firma znakomicie się rozwija, zatrudnia coraz więcej osób i realizuje więcej projektów, ale w pewnym momencie na drodze do dalszych wzrostów stają problemy z zarządzaniem? To często spotykany scenariusz. Możesz go uniknąć, stawiając na odpowiednie narzędzia, takie jak Comarch ERP Optima.

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania ERP?

Wiele przedsiębiorstw posiadających olbrzymi potencjał i zasoby nie jest w stanie uzyskać przewagi konkurencyjnej ze względu na złą optymalizację procesów. Po prostu okazuje się, że w ślad za rozrastającym się zespołem, zapleczem technicznym i infrastrukturą nie idzie sprawność operacyjna. Realizacja bieżących zadań staje się coraz trudniejsza, planowanie mniej precyzyjne, a rentowność spada.

Jeżeli znajdujesz się w tym punkcie, bez obaw: to naprawdę często spotykany scenariusz. Znakomitym sposobem na rozwiązanie tych problemów są systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning), które pozwalają zarządzać całym przedsiębiorstwem, automatyzować procesy i zapewniać właściwy przepływ informacji pomiędzy wszystkimi działami firmy.

Postaw na automatyzację i dane

Jeżeli chcesz rozwijać firmę i zwiększać jej możliwości, recepta jest prosta: musisz postawić na automatyzację procesów i pracować nad workflow, czyli przepływem dokumentów i danych. To wymagające zadanie, jednak jego realizacja nie musi być ani trudna, ani kosztowna, ani wymagająca pod względem organizacyjnym. System Comarch ERP Optima, który dostarcza firma Kotrak, pomoże Ci osiągnąć efekt synergii bez konieczności inwestowania w rozbudowaną infrastrukturę czy osobne licencje.

Oprogramowanie jest dostępne zarówno stacjonarnie, jak i w chmurze, jako SaaS. Ten drugi wariant opiera się na modelu abonamentowym. Płacisz więc co miesiąc za dostęp do nowoczesnego środowiska idealnie dostosowanego do potrzeb Twojej firmy. Samodzielnie zdecydujesz także, jakie działania będzie wspierać.

Comarch ERP Optima: księgowość i nie tylko

Zaawansowane programy ERP wyróżniają się modułową budową. Każdy obszar działania firmy zyskuje więc dostęp do dostosowanego do jego potrzeb oprogramowania, które jest zsynchronizowane z centralną bazą danych i innymi modułami. Dzięki temu możliwe jest skonfigurowanie systemu idealnie dostosowanego do potrzeb każdej firmy, niezależnie od rozmiaru i branży. Co wspiera Comarch ERP Optima?

Księgowanie faktur to nie wszystko. Narzędzie pozwala spoglądać na procesy kompleksowo – na przykład zrealizować zamówienie od jego otrzymania i przyjęcia przez wskazanie pozycji w magazynie i aktualizację stanów magazynowych aż po wydanie, rozliczenie i przygotowanie odpowiednich dokumentów. Oczywiście możliwe jest także przeprowadzenie inwentaryzacji w programie Comarch ERP Optima i wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do wywiązania się z obowiązków względem fiskusa i innych instytucji.

Przejmij pełną kontrolę nad biznesem

Każdy nowoczesny biznes bazuje na danych. Im więcej wiarygodnych i miarodajnych informacji, tym większa zdolność do planowania i optymalizowania procesów. Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI pozwoli Ci przejąć pełną kontrolę nad wszystkimi obszarami działania firmy.

Zyskujesz dostęp do zaawansowanych raportów i zestawu parametrów, które pomogą Ci na bieżąco analizować skuteczność podejmowanych zadań i monitorować stan działalności. Dzięki zastosowaniu technologii chmurowych możesz to robić z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że będziesz mieć ze sobą urządzenie mobilne, ponieważ oprogramowanie działa również na smartfonach czy tabletach.

 

Dołącz do dyskusji: System Comarch ERP Optima – jak dzięki temu programowi wspiąć się na wyżyny biznesu? Podpowiadamy!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl