SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szacowana stopa bezrobocia w październiku na poziomie 6,1 proc.

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu października br. 6,1 proc. - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dodano, że od pięciu miesięcy jest ona na identycznym poziomie.

Article

MRPiT zaznaczyło, że stopa bezrobocia w październiku utrzymała się na poziomie 6,1 proc., czyli niezmienionym od czerwca. "Październik był trzecim miesiącem z rzędu, gdy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych zmniejszała się" - wynika z szacunków resortu.

Jak podało ministerstwo, ze wstępnych danych wynika, że liczba bezrobotnych w końcu października 2020 r. wyniosła 1 mln 19 tys. osób i - w porównaniu z końcem września tego roku - spadła o 4,7 tys. osób, czyli o 0,5 proc.

Według resortu natężenie bezrobocia w odniesienia do września zmalało w sześciu województwach. "Spadek kształtował się w przedziale od 0,1 pkt proc. w województwach opolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim do 0,2 pkt proc. w świętokrzyskim" - wskazało MRPiT.

Resort przypomniał, że według danych Eurostatu we wrześniu 2020 r. Polska była, po Czechach, drugim krajem w UE o najniższej stopie bezrobocia, osiągając poziom 3,1 proc. wobec 7,5 proc. w UE27 i 8,3 proc. strefie euro. "Wartość zharmonizowanej stopy bezrobocia we wrześniu br. była w Polsce na identycznym poziomie, jak w we wrześniu 2019 r. oraz w sierpniu 2020 r." - zaznaczono.

W UE wskaźnik bezrobocia wzrósł z 6,6 proc. we wrześniu 2019 r. do 7,5 proc. we wrześniu 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Szacowana stopa bezrobocia w październiku na poziomie 6,1 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl