SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef CNT także oskarża Hajdarowicza. „Użył sformułowań, którymi jestem oburzony”

Prezes spółki Centrum Nowych Technologii, Jacek Taźbirek, skierował prywatny akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi Hajdarowiczowi. - Do opisu moich działań użył sformułowań, które godzą w moje dobre imię - informuje portal Wirtualnemedia.pl Taźbirek. To już kolejny akt oskarżenia skierowany przeciwko Hajdarowiczowi: wczoraj pisaliśmy o krokach prawnych podjętych m.in. przez Zbigniewa Jakubasa.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

23 grudnia Grzegorz Hajdarowicz (właściciel większości akcji w KCI - wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym mówił o zajętych kontach i majątki KCI. Chodziło o 5,4 mln zł, której to kwoty domaga się spółka Centrum Nowych Technologii, kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa. Zdaniem Hajdarowicza – pieniądze już zostały zapłacone, komornik zaś domaga się ich teraz bezprawnie. To co dzieje się wokół KCI - według biznesmena – należy łączyć z niedawnymi informacjami o staraniach czynionych przez Orlen, celem przejęcia wydawcy „Rzeczpospolitej”. - 12 grudnia w Onecie pokazuje się materiał, że Orlen chce przejąć Gremi Media. 14 grudnia mamy ten dziwny wyrok. Przypomnę: nakazujący KCI zapłacić drugi raz te same pieniądze. 17 grudnia spółka kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa zajmuje konta i akcje Gremi Media. Nasuwa się pytanie: czy Zbigniew Jakubas działa na zlecenie Orlenu? – pytał na łamach „Rzeczpospolitej”  Grzegorz Hajdarowicz.

Jakubas i Imiołek pozywają Hajdarowicza

Właściciel KCI miał też uwagi pod adresem pod adresem mecenasa Marcina Imiołka, reprezentującego CNT przed sądem. - Załatwił, okłamując sąd w Krakowie, nakaz zapłaty przez spółkę drugi raz tej samej, niebagatelnej kwoty 5 milionów 400 tys. złotych. KCI wytoczyło w tej sprawie powództwo przed sądem w Katowicach, domagając się jej zwrotu. Niemniej nie powstrzymało go to od zatajenia tego faktu przed sądem, wprowadzenia sądu w błąd i domagania się powtórnej zapłaty tej samej kwoty - mówił Grzegorz Hajdarowicz.

Wczoraj napisaliśmy, że zarówno Zbigniew Jakubas, jak i Marcin Imiołek złożyli pozwy o zniesławienie przeciwko Hajdarowiczowi. - Oświadczam, że ani ja ani żadna spółka z mojej grupy nie była i nie jest zainteresowana nabyciem „Rzeczpospolitej”. Tym bardziej nie działałem i nie działam w porozumieniu z kimkolwiek w sugerowanej przez Pana Hajdarowicza sprawie - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Jakubas.

KCI: Cele CNT zostawiamy Państwa ocenie

Zarząd KCI poinformował nas we wtorek, że nie zamierza ustosunkowywać się do słów Zbigniewa Jakubasa: - Próba ponownego obciążenia Spółki kwotą, która już raz została zapłacona na rzecz CNT, spotkała się z naszą zdecydowaną reakcją i odpowiedzią. Zostały skierowane do Sądu i Prokuratury stosowne dokumenty. Interpretację powodów i celów jakie miała CNT zostawiamy Państwa ocenie - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Jak się dowiedzieliśmy - pozew o ochronę dóbr osobistych po tekście w „Rzeczpospolitej” złożył też prezes spółki CNT, Jacek Taźbirek. - Nie potrafię zdiagnozować przyczyn, dla których p. Grzegorz Hajdarowicz, udzielając wywiadu swojej własnej gazecie, do opisu moich zgodnych z prawem działań użył sformułowań, którymi nie tylko jestem oburzony, ale które godzą w moje dobre imię. Efektem tej publikacji jest skierowanie przeze mnie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko p. Grzegorzowi Hajdarowiczowi - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

KCI ma akcje stanowiące 76,59 proc. kapitału i 82,44 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media. W trzecim kwartale br. zanotował 24,27 mln zł przychodów sprzedażowych i 2,64 mln zł zysku, wobec 28,47 mln zł wpływów i 4,72 mln zł zysku rok wcześniej. Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy.

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała spadek przychodów o 10,4 proc. do 23,17 mln zł i zysku netto z 3,32 do 3,03 mln zł. Od listopada 2018 roku jest notowana na rynku bocznym warszawskiej giełdy, obecna wycena spółki to 293,8 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef CNT także oskarża Hajdarowicza. „Użył sformułowań, którymi jestem oburzony”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smi
A Orlen codziennie wielkie reklamy do Rzepy i Parkietu pakuje i pakuje... Może spłaca jakieś "długi"?
"?
2 3
odpowiedź