SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Comcast z 35 mln dolarów zarobków. Pensja CEO NBCUniversal w dół o ponad 6 mln

W 2018 roku Brian Roberts, szef koncernu Comcast otrzymał łączne uposażenie w wysokości 35 mln dolarów – o 2,5 mln więcej niż rok wcześniej. Z kolei zarobki Steve’a Burke’a, dyrektora wykonawczego należącego do Comcast koncernu NBCUniversal uległy obniżeniu osiągając poziom 39,9 mln dolarów. Wynagrodzenie Robertsa to 426 razy więcej od średniej rocznej pensji uzyskanej przez szeregowych pracowników Comcast.

Brian Roberts i Steve Burke, fot.: Comcast Article

Zarobki Briana Robertsa i Steve’a Burke’a podał serwis Variety opierając się na dokumentach finansowych złożonych przez Comcast u amerykańskiego regulatora rynku.

Brian Roberts, prezes i dyrektor wykonawczy Comcast w 2018 r. otrzymał uposażenie w łącznej kwocie 35 mln dol. To więcej niż rok wcześniej, gdy zarobki menedżera osiągnęły poziom 32,5 mln dol. Na obecną roczną pensję Robertsa złożyło się m.in. 10,7 mln dol. bonusu za efektywne prowadzenie firmy oraz 10 mln nagrody w akcjach spółki. Według szacunków w ub.r. Roberts zarobił 426 razy więcej niż wynosiła średnia roczna pensja w firmie w wysokości ponad 82,2 tys. dol.

Z kolei wpływy Steve’a Burke’a, szefa kontrolowanego przez Comcast koncernu NBCUniversal w 2018 r. zamknęły się kwotą 39,9 mln dol. To mniej niż w roku 2017, gdy menedżer zarobił w sumie 46,5 mln dol. W tej kwocie są m.in. wynoszący 10 mln bonus za efektywność oraz 10 mln dol. nagrody w akcjach.

Dokumenty finansowe wskazują też, że w ub.r. Michael Cavanagh, dyrektor finansowy Comcast otrzymał wynagrodzenie w wysokości 21,7 mln dol., wiceprezes David Cohen dostał 19,1 mln, a konto Davida Watsona, dyrektora segmentu kablowego powiększyło się o 14,7 mln dol.

O wysokich zarobkach menedżerów w amerykańskich firmach medialnych i rozrywkowych zrobiło się niedawno głośno, gdy Abigail Disney, wnuczka brata Walta Disneya skrytykowała ubiegłoroczne zarobki Boba Igera w wysokości 65,6 mln dolarów. - Taka kwota to szaleństwo, które działa na społeczeństwo jak korozja - oceniła Abigail Disney.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef Comcast z 35 mln dolarów zarobków. Pensja CEO NBCUniversal w dół o ponad 6 mln

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl