SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef fundacji Kidprotect.pl podejrzewany o przywłaszczenie jej mienia

Przynajmniej do października br. potrwa śledztwo w sprawie Jakuba Śpiewaka, szefa fundacji Kidprotect.pl. Prokuratura podejrzewa, że mógł on narazić fundację nawet na kilkaset tysięcy złotych strat.

Jakub Śpiewak, fot. Facebook

Jakub Śpiewak, fot. Facebook

Jak już informowaliśmy, warszawska prokuratura Warszawa Wola prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w fundacji Kidprotect.pl od listopada ub.r. Sprawa stała się głośna w lutym br., kiedy tygodnik „Wprost” opisał, jak Jakub Śpiewak za pieniądze przekazane fundacji przez darczyńców kupował m.in. luksusowe przedmioty i wycieczki i nie odprowadzał składek do ZUS od pensji pracowników. W efekcie ZUS zajął konto fundacji, a ponieważ nie rozliczyła się ona z dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i nie złożyła sprawozdania za 2011 rok, Ministerstwo Pracy odebrało jej status organizacji pożytku publicznego (więcej na ten temat).

Pierwotnie warszawska prokuratura przedstawiła Śpiewakowi zarzuty niegospodarności w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, co miało przyczynić się do wyrządzenia znacznej szkody fundacji. Teraz śledztwo przedłużono i zmieniono kwalifikację prawną zarzutów na przywłaszczenie mienia fundacji. Jeśli do sądu trafi akt oskarżenia i wina Śpiewaka zostanie udowodniona, może on zostać skazany nawet na karę 10 lat pozbawienia wolności.

Fundacja Kidprotect.pl, która zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilii oraz walką z pornografią, istnieje od 11 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef fundacji Kidprotect.pl podejrzewany o przywłaszczenie jej mienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl