SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef MDI: Łazarewicz wykorzystuje wszystko do zaatakowania nas

- Żaden dziennikarz, polityk czy urzędnik nigdy nie potwierdził, że kiedykolwiek działaliśmy wobec niego łamiąc zasady etyki lub wywierając jakąś presję - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Rafał Kasprów, managing partner w agencji MDI.

Rafał Kasprów

Rafał Kasprów

Z Kasprowem rozmawialiśmy m.in. za sprawą artykułu Cezarego Łazarewicza, który przed ponad tygodniem ukazał się w „Tygodniku Powszechnym”. Materiał opisywał, jak firma recyklingowa Orzeł Biały z pomocą MDI rzekomo zmanipulowała dziennikarzy i opinię publiczną, żeby wywrzeć presję na Ministerstwie Środowiska i uniemożliwić nowelizację ustawy o recyklingu i utylizacji akumulatorów. Zarówno Orzeł Biały, jak i MDI stanowczo zaprzeczyły doniesieniom dziennikarza (przeczytaj o tym więcej).

Z kolei w ostatnim numerze „Wprost”, gdzie na stałe pracuje Cezary Łazarewicz, znalazł się kolejny artykuł przedstawiający krytycznie działania MDI. Łazarewicz opisuje, jak po zeszłorocznym przetargu na informatyzację PZU, przedstawiciele MDI mieli rozpowszechniać wśród dziennikarzy informacje, że podczas przetargu doszło do nieprawidłowości (więcej na ten temat)

W odpowiedzi szefowie MDI wytknęli redaktorowi naczelnemu „Wprost” Sylwestrowi Latkowskiemu, że jest podejrzewany w związku z podwójnym morderstwem z 1993 roku, co Latkowski określił jako „szantaż i jawne oszczerstwo” (przeczytaj więcej). Szefowie MDI uznali te określenia za kłamstwo i pomówienie i pozwali naczelnego „Wprost” z artykułu 212 Kodeksu karnego (więcej na ten temat).

- Szefowie MDI posługują się wobec mnie inwektywami, ale żadnemu z faktów przytoczonemu w artykułach nie są w stanie zaprzeczyć. Jak się nie ma wpływu na fakty, to się próbuje mieć wpływ na ich interpretacje - mówił Łazarewicz w wywiadzie udzielonym Wirtualnemedia.pl w czwartek (przeczytaj całą rozmowę).

Rafał Kasprów, managing partner MDI, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zachęca do uważnej lektury wspomnianych artykułów. - Łazarewicz na nasz temat poza sensacyjnym tonem, przymiotnikami i anonimowymi wypowiedziami, nie cytuje nikogo, kto potwierdzałby jego insynuacje. To jest wyłącznie jego subiektywna opinia. Warto zwrócić uwagę na to, że jego publikacje zawierają taką ilość manipulacji, przekłamań i niepotwierdzonych informacji, że jeśli mielibyśmy rozpatrywać je pod kątem etyki dziennikarskiej, to łamie on wszystkie standardy - uważa Kasprów.

- Łazarewicz posługuje się wyrażeniami „nerwowo reaguje”, „uśmiecha się ironicznie”, „grozi”, które mają budować negatywną atmosferę wokół nas, choć w jego tekstach nie ma dosłownie żadnych konkretów. W jednym tekście potrafi napisać w tytule w sensacyjnym tonie, że coś robiliśmy i równocześnie w tej samej publikacji, że do dzisiaj nie udało się potwierdzić, że coś robiliśmy. „Do dziś nie udało nam się z całą pewnością dowieść, że MDI stało za rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji wokół przetargu w PZU” - to jest cytat z ostatniego tekstu, który cały jest poświęcony właśnie temu z wypowiedziami wielu anonimowych osób. Wartość merytoryczna tych publikacji jest zerowa - stwierdza Kasprów.

- Point Group Platforma Mediowa, czyli właściciel „Wprost”, jest firmą PR-owo-marketingową, a nie niezależnym tygodnikiem opinii. Sami o sobie piszą - „Kreujemy skuteczną i precyzyjną komunikację marketingową. Dzięki kompleksowości usług, synergii działań w ramach Platformy Mediowej Point Group oraz unikalnemu miksowi tradycyjnych i nowoczesnych mediów, zapewniamy sukces naszym klientom.” Traktowanie naszego sporu jako konfliktu PR-owcy-dziennikarze jest zatem błędem - dodaje szef MDI.

Rafał Kasprów, managing partner w agencji MDI, mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl o zamieszaniu, jakie powstało wokół jego firmy po publikacji na łamach „Tygodnika Powszechnego” oraz „Wprost” artykułów Cezarego Łazarewicza, które mówią o rzekomych nieuczciwych praktykach tej agencji.
Cały wywiad na kolejnej podstronie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef MDI: Łazarewicz wykorzystuje wszystko do zaatakowania nas

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Lista świętych krów Wprostu:Latkowski,Majewski,Bielakowski,Rigamonti,Łazarewicz.Kto jeszcze trafi do tej listy.
odpowiedź
User
INSIDEER
O, po wpisach pod tym artykułem widzę, że MDI kupiło szpetankę - ale jeżeli to jest szeptanka w wykonaniu MDI to MÓJ POŻAL SIĘ BOŻE co za amatorstwo :)))) ŻENADA KASPRÓW, ŻENADA! LATKOWSKIEMU TO MOŻECIE MAJTKI ZMIENIAĆ - JAK POZWOLI. Osobiście również cieszę się, że ta sprawa wyszła na jaw. Czekam na kolejne artykułu Łazarewicza. No i do szeptanki zatrudniajcie dorosłych a nie gimnazjalistów panie KASPRÓW :D
odpowiedź
User
Obbywatel
"INSIDEER" napisał(a): O, po wpisach pod tym artykułem widzę, że MDI kupiło szpetankę - ale jeżeli to jest szeptanka w wykonaniu MDI to MÓJ POŻAL SIĘ BOŻE co za amatorstwo :)))) ŻENADA KASPRÓW, ŻENADA! LATKOWSKIEMU TO MOŻECIE MAJTKI ZMIENIAĆ - JAK POZWOLI. Osobiście również cieszę się, że ta sprawa wyszła na jaw. Czekam na kolejne artykułu Łazarewicza. No i do szeptanki zatrudniajcie dorosłych a nie gimnazjalistów panie KASPRÓW :DNa mieście plotka niesie, że na wirtualnych to za sprawa Wiesława ... :lol:
odpowiedź