SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef radiowej Trójki zdziwiony protestem słuchaczy rozgłośni

- Jeśli jakaś grupa ludzi chce rozmawiać z inną, formułuje swoje zdanie, zgłasza postulaty i umawia się w sposób jasny i czytelny z tymi, do których kieruje te zapytania. Taka droga zawsze jest możliwa do zrealizowania - tak Adam Hlebowicz, dyrektor PR 3 Polskiego Radia, odpowiada słuchaczom, którzy w ostatnią niedzielę czerwca br. pikietowali pod siedzibą rozgłośni i zarzucają mu, że nie chce się z nimi spotkać.

Dyrektor Programu III Adam Hlebowicz, foto: Polskie Radio Article

W pikiecie, która odbyła się 27 czerwca br. pod siedzibą radiowej Trójki w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej, wzięło udział kilkaset słuchaczy. Skandowano i prezentowano na transparentach hasła typu „Oddajcie Trójkę!”, „Nie trujcie Trójki!” i „Trzymamy z Wami!”. Organizatorzy pikiety, zrzeszeni na facebookowym fanpage’u „Ratujmy Trójkę” są niezadowoleni ze zmian programowych w rozgłośni oraz solidaryzują się z dziennikarzami, z którymi się pożegnano lub ograniczono współpracę. Organizatorom pikiety nie podoba się także to, że do manifestujących nie przyszedł szef Trójki Adam Hlebowicz ani nie odniósł się do postulatów przez nich prezentowanych.

Adam Hlebowicz podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że tak naprawdę nie poczuł się zaproszony na pikietę, która odbywała się w ostatnią niedzielę czerwca br. - 40 minut przed pikietą zadzwoniła do mnie pani podając się jako jedna z pikietujących i zaproszeniem na spotkanie z nimi. Trudno takie „zaproszenie” w ostatniej chwili, nie wiedząc, gdzie aktualnie przebywam, jakie są moje plany niedzielne, traktować poważnie. Zrozumiałem, że te osoby zapraszają mnie, żeby naprawdę nie zaprosić, a w anonsach medialnych podać, że dyrektor Trójki odmówił rozmowy ze słuchaczami - mówi nam Adam Hlebowicz.

- Jeśli jakaś grupa ludzi chce rozmawiać z inną, formułuje swoje zdanie, zgłasza postulaty i umawia się w sposób jasny i czytelny z tymi, do których kieruje te zapytania. Taka droga zawsze jest możliwa do zrealizowania. Kiedy zapytałem osobę dzwoniącą do mnie w dniu pikiety, w jakiej sprawie chcą występować przed siedzibą Trójki, jako drugi powód podała mi, że Krystian Hanke stracił swoje pasmo przedpołudniowe. Poinformowałem ją, że Krystian Hanke nie prowadzi takiego pasma i w związku z tym grupa protestujących musi się zastanowić, w jakiej sprawie chce tak naprawdę występować - stwierdza Adam Hlebowicz.

Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia jest też zdziwiony samym protestem. - Zmiany są czymś naturalnym, każda stacja wprowadza taką czy inną ramówkę. Rozumiem i doceniam wrażliwość słuchaczy Trójki, u których każda najmniejsza zmiana budzi natychmiast emocje. Takie przywiązanie u bardzo licznego grona słuchaczy do nazwisk, do pasm, to prawdziwe zjawisko. Z drugiej jednak strony każde gremium kierownicze ma prawo wprowadzać swoje własne zmiany, są to rzeczy nieuchronne - wyjaśnia nam Hlebowicz.

Przypomnijmy, że w marcu br. z Programu 3 Polskiego Radia zwolniono Jerzego Sosnowskiego (wobec czego sprzeciw w liście otwartym wyraził cały zespół rozgłośni), z początkiem maja pożegnano się z kierownikiem redakcji aktualności Grażyną Mędrzycką-Gęsicką i jej zastępcą Tomaszem Ławnickim (dziennikarze czytający serwisy informacyjne zostali przesunięci do Informacyjnej Agencji Radiowej), a w czerwcu zakończono emisję audycji „Matka Polka feministka” i „Seks nasz powszedni” tworzonych przez Joannę Mielewczyk.

Z drugiej strony w lutym wywiady o tematyce politycznej w paśmie porannym zaczął prowadzić Paweł Lisicki (na popołudnie przesunięto Marcina Zaborskiego), w maju do prowadzących „Klub Trójki” dołączył Grzegorz Górny, a na początku czerwca - Piotr Semka. W proteście przeciw tym zmianom ze swojej audycji w Trójce zrezygnował Jerzy Owsiak (od początku lipca prowadzi cotygodniowy program w Antyradiu).

Z początkiem lipca br. ruszyła letnia ramówka Programu 3 Polskiego Radia. Adam Hlebowicz wyjaśniał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że stacja chce „wrócić do korzeni”, prezentować więcej muzyki i dzięki np. programom historycznym przyciągnąć przed odbiorniki także młodych słuchaczy.

Według badania Radio Track, od marca do maja br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef radiowej Trójki zdziwiony protestem słuchaczy rozgłośni

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
"Forsę na koncie w Londynie ma, a nie ciotkę. Rośniak jak z klubu odchodził to mi wszystko powiedział. To mnie każe do siebie dzwonić i wtedy idiotyzmy do mnie różne gada: "A to ciocia z Londynu do mnie dzwoni" i dziwi się." Widać w Londynie był, bo by przyszedł :D :D :D
34 13
odpowiedź
User
widz555
Pan Chlebowicz nie rozumie, czym jest Trójka. Dostał przydział i wydaje mu się, że ma wymyśleć koło od nowa. Słuchacze nie są mu do niczego potrzebni, wystarczy że władza jest zadowolona.
odpowiedź
User
!!!
Kolejny oportunista i koniunkturalista udający głupka. PiS tworzy okropne społeczeństwo, w którym nie będzie chciało się żyć.
71 25
odpowiedź
User
Trójkofan
Panie Hlebowicz pana czas w TRÓJCE dobiega do końca. Skończy pan jak radiowi nieudacznicy Laskowski i Sobala...

Wczoraj Trójka opublikowała na swoim profilu na Facebooku zapowiedź cyklu audycji poświęconych książce Wildsteina. No to już jest skandal, masakra ! Rzygać.się już chce od tej zmiany.
Cień mojej Trójki. Wielka szkoda. Dojna zmiana zabiła nawet kultowe radio, którego nikt nie śmiał ruszać przez całe lata, bez względu na opcję...Doczekaliśmy czasów, kiedy tałatajstwo promuję się samo.
91 23
odpowiedź
User
Kawka
Wydaje mi się że w sprawie samego zaproszenia na protest Hlebowicz ma rację . Co do zmian - powinni protestować przeciwko nudzie i amatorszczyźnie . Jedynym jasnym sygnałem jest powrót Jerzego Kordowicza . Wyłączam Trójkę coraz częściej i to nie słabego Lisickiego czy nudziarza Stremeckiego ale głównie Gacek, Szydłowską, Trasę z piwem itp ...Szkoda Margańskiego . Inne radia też dołują ( jakieś przygłupy w Antyradiu ) . Może to i lepiej ....płyt można posłuchać :) Z Wildsteinem to już faktycznie przeginka . Teraz gada jakiś "Mistrz i Katarzyna" - chała jak w Lecie z Radiem . Słabo ...
43 13
odpowiedź