SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowa Paramount TV zwolniona z pracy za rasistowskie komentarze

Amy Powell, prezeska Paramount TV została zwolniona z pracy w trybie natychmiastowym. Przyczyną zwolnienia są rasistowskie komentarze, które Powell miała wygłaszać w pracy. Tymczasowym szefem Paramount TV został Andrew Gumpert, trwają poszukiwania następcy na miejsce Powell.

Amy Powell, fot.: YouTube Article

Amy Powell zasiadła na fotelu prezesa Paramount TV w 2013 r., wcześniej pracowała w wytwórni na niższych stanowiskach. Powell jest odpowiedzialna za kilka produkcji Paramount TV które odniosły sukces, są wśród nich m.in. seriale „13 Reasons Why” oraz „The Alienist”.

W czwartek Jim Gianopulos, CEO Paramount poinformował pracowników w wewnętrznej firmowej korespondencji, że Powell otrzymała wymówienie ze skutkiem natychmiastowym. W komunikacie wyjaśniono, że decyzja została podjęta po wnikliwym śledztwie które potwierdziło, że Powell wygłaszała w miejscu pracy niestosowne komentarze, które głęboko oburzyły jej podwładnych i współpracowników.

Gianopulos nie sprecyzował o jakie uwagi dokładnie chodziło. Jednak w rozmowach z własnymi informatorami serwis Hollywood Reporter ustalił, że Powell wygłaszała komentarze o charakterze rasistowskim, jeden z takich przypadków miał miejsce przy omawianiu obsady nowego serialu planowanego przez Paramount TV, która ma się składać głównie z aktorów o innym niż biały kolorze skóry.

Po zwolnieniu Powell tymczasową kontrolę nad wytwórnią objął  Andrew Gumpert, dotychczasowy szef ds. operacyjnych w firmie. Jednocześnie zapowiedziano, że firma intensywnie poszukuje osoby na stanowisko prezesa.

Powel w oświadczeniu przesłanym do kierownictwa Paramount zaprzeczyła że wygłaszała publicznie rasistowskie komentarze. Stwierdziła jednak, że być może niektóre z jej uwag zostały niewłaściwie zrozumiane przez osoby, które je usłyszały.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowa Paramount TV zwolniona z pracy za rasistowskie komentarze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl