SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowie Fox Corp. bez pensji do jesieni, zarobki menedżerów w dół do 50 procent

Koncern medialny Fox Corp. zapowiedział oszczędności finansowe związane z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa. Szef firmy Lachlan Murdoch, jego ojciec Rupert Murdoch i inni członkowie ścisłego kierownictwa Fox Corp. do końca września 2020 roku nie będą pobierać pensji. Z kolei reszta przedstawicieli kadry zarządzającej będzie otrzymywać wypłaty niższe od 30 do 50 procent.

Rupert Murdoch Article

Koncern Fox Corporation w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2019 r. zanotował ponad 6,4 mld dol. przychodów, wzrósł także półroczny i kwartalny zysk netto spółki. Większość wpływów firmy pochodziła z segmentu telewizyjnego, Fox podał też że tegoroczna transmisja z Super Bowl przyniosła ponad 600 mln dol. przychodów.

Szefowie Foxa bez wynagrodzeń

Okazuje się jednak, że kryzys związany z koronawirusem, który mocno dotknął branżę medialną nie ominął także Fox Corp. Firma zaczęła więc poszukiwać oszczędności, aby przetrwać niekorzystną sytuację.

W związku z tym zapowiedziano, że Lachlan Murdoch, obecny dyrektor zarządzający Fox Corp. do końca września 2020 r. przestanie pobierać przysługującą mu pensję. Dotyczy do także innych członków najwyższego kierownictwa koncernu, wśród których znajduje się Rupert Murdoch, znany magnat medialny i ojciec Lachlana Murdocha.

Pensje w dół o połowę

Na najwyższym kierownictwie Foxa nie kończą się oszczędności związane z zarobkami w firmie. Obejmą one także innych członków kadry zarządzającej, których miesięczne uposażenie zostanie czasowo zredukowane o 30 do 50 proc.

W komunikacie Lachlan Murdoch wyjaśnia, że największe straty Fox ponosi obecnie z powodu braku możliwości transmisji sportowych, bowiem wszystkie zawody zostały odwołane.

Według szefostwa koncernu sytuacja może powoli wracać do normy w nadchodzących miesiącach w miarę cofania się pandemii koronawirusa. Na razie kierownictwo Foxa nie zdradziło żadnych planów dotyczących ewentualnych zwolnień w firmie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowie Fox Corp. bez pensji do jesieni, zarobki menedżerów w dół do 50 procent

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Zarobili kilkadziesiąt mld dolarów od Disneya i nawet oni mają problemy finansowe w kryzysie. Bardzo nieciekawie robi się na rynku.
3 0
odpowiedź