SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowie wolą Internet od prasy

Najważniejszym źródłem informacji biznesowych dla przedstawicieli kadry zarządzającej jest Internet

Najważniejszym źródłem informacji biznesowych dla przedstawicieli kadry zarządzającej jest Internet - wskazują badania przeprowadzone przez Forbes.com oraz GartnerG2. Sieć okazała się cenniejsza niż prasa codzienna - informuje serwis internetstandard.

Badania przeprowadzono wśród 2800 przedstawicieli kadry zarządzającej. 38% badanych zadeklarowało, że najistotniejszym i jedynym źródłem, skąd pozyskują informacje związane z biznesem, jest Sieć.

Dopiero na drugim miejscu w rankingu najważniejszych dla tej grupy użytkowników Sieci mediów znalazła się codzienna prasa. 26% badanych wskazało gazety biznesowe jako jedyne zasoby, z których czerpią wiedzę o wydarzeniach ze świata biznesu.

Zaufanie przedstawicieli kadry zarządzającej do Internetu jest coraz większe. 51% respondentów określiło Sieć jako świetne źródło cennych informacji. Jednie 22% osób tak określiło prasę.

Jim Spanfeller, prezes Forbes.com zaznaczył w komentarzu do badań, że Internet staje się pierwszym i najważniejszym medium dla dzisiejszych biznesmenów.

Badani zaznaczyli również, że coraz mniej czasu przeznaczają na korzystanie z tradycyjnych mediów (prasy, TV i radia) na rzecz dłuższego czasu spędzonego w Internecie. 59% ankietowanych wskazało, że skróciło czas poświęcony czytaniu magazynów, 48% odniosło się tak do telewizji, a 46% do radia.

Dodatkowo 26% przedstawicieli kadry zarządzającej potwierdziło, że zna technologię Wi-Fi. Do końca 2005 roku 57% badanych planuje korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowie wolą Internet od prasy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl