SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szerokopasmowy internet niezbędny dla Brytyjczyków

Dla brytyjskich konsumentów szybki dostęp do sieci staje się tak samo ważny jak dostęp do energii elektrycznej czy wody.

Z badania zleconego przez Ofcom Communications Consumer Panel wynika, że 73 procent respondentów mających w swoim domu szerokopasmowy internet nie wyobraża sobie bez niego życia oraz twierdzi, iż wkrótce będzie on dla wszystkich rzeczą niezbędną.

"Szybki internet dla każdego jest fantastycznie użyteczny. Teraz dla niektórych, a w bliskiej przyszłości dla wszystkich będzie niezbędny. Konsumenci porównują go do gazu i prądu, czyli rzeczy, do których według nich wszyscy powinni mieć dostęp, a nawet prawo" - powiedziała Anna Bradley, przewodnicząca Ofcom Communications Consumer Panel.

Z badania wynika również, że 90 procent respondentów korzysta z internetu w celu poszukiwania informacji, ponad 3/4 do komunikowania się, 70 procent do różnego rodzaju transakcji takich jak bankowość online, a ponad połowa w celach rozrywkowych (np. pobranie programu TV).

Badanie obejmowało 16 grup fokusowych oraz bezpośrednie ankiety z udziałem 2 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii.

źródło: BBC News

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szerokopasmowy internet niezbędny dla Brytyjczyków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl