SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześciu menedżerów przeszło ze Springera do Gremi Media

Gremi Media stworzyło nowy dział marketingu i sprzedaży do którego dołączyło kilku menedżerów związanych dotąd z Ringier Axel Springer Polska. Nowym dyrektorem marketingu wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze” został Andrzej Stepanow.

Sześciu menedżerów przeszło ze Springera do Gremi Media

- Pomimo trudnych wyzwań, jakie przed wszystkimi wydawcami stawia rynek reklamy, dostrzegamy dodatkowe możliwości komercjalizacji potencjału, którym dysponuje nasze wydawnictwo. Tytuły takie jak: „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Bloomberg Businessweek Polska” oraz „Sukces” stanowią trzon ciekawej propozycji w komunikacji B2B dla wymagających klientów biznesowych. Temu właśnie służy silne wzmocnienie struktur za to odpowiedzialnych - mówi Jerzy Karwelis, dyrektor wydawniczy, któremu podlegają nowi menedżerowie (też był kiedyś związany z Ringier Axel Springer Polska).

Nowym dyrektorem marketingu spółki został Andrzej Stepanow. W Ringier Axel Springer Polska pracował przez siedem lat, pełniąc ostatnio funkcję szefa marketingu, a przedtem dyrektora wydawniczego „Forbesa”. Wcześniej był szefem marketingu „Polityki” i „Pulsu Biznesu”.

Przez ostatnie miesiące stanowisko szefa marketingu Gremi Media nie było obsadzone, a funkcję tę pełnił Cezary Piernikowski, zastępca dyrektora marketingu.

Stanowisko dyrektora marketingu korporacyjnego objął Tomasz Szurawski, związany z RASP przez 12 lat. Odpowiadał tam kolejno za PR, programy CSR, komunikację wewnętrzną i korporacyjną, kreację i promocję produktową, event marketing i sprzedaż B2B. Ostatnio był zastępcą dyrektora marketingu korporacyjnego

Dyrektorem produktowym w obszarach czasopism oraz on-line został Tomasz Sofuł. Przez ponad pięć lat pracował w RASP,  gdzie był dyrektorem marketingu „Newsweeka” i „Forbesa”, odpowiedzialnym również za rozwój serwisów internetowych tych tytułów. Wcześniej był kierownikiem ds. promocji i rozwoju w Edipresse Polska.

Stanowiska corporate sales & marketing managerów objęły z kolei Paulina Biernacka, Beata Jastrzębska-Mozyrko i Marika Mstowska.

Biernacka w RASP pracowała przez osiem lat, początkowo jako koordynator wydawniczy „Newsweeka”, a później jako event & new business manager. Jastrzębska-Mozyrko przez ostatnie cztery lata w RASP była managerem ds. eventów i projektów specjalnych. Mstowska natomiast w Springerze odpowiadała za współtworzenie i sprzedaż zintegrowanych usług marketingowych kluczowym klientom wydawnictwa.

Gremi Media jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, tygodników „Uważam Rze”, „Przekrój” i „Bloomberg Businessweek Polska” oraz miesięcznika „Sukces”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sześciu menedżerów przeszło ze Springera do Gremi Media

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ceer7
nic Ci już nie pomoże patafianie idziesz na dno
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Super. Jeśli ci menedżerowie mają głowy na karku, to na początku powinni zwolnić właściciela Gremi Media, niejakiego Hajdarowicza. Inaczej szkoda czasu i pieniędzy, nic z tego nie będzie.
odpowiedź
User
Czytający ze zrozumieniem
Szkoda pieniędzy na ich pensje. Aby sprzedaż wzrosła, to trzeba mieć co sprzedawać. Rzepa to nie Fakt. Potrzeba dobrze opłacanych dziennikarzy dostarcząjących dobre teksty, za które ludzie będą chcieli zapłacić, a nie nowych oficerów propagandowych lub półanalfabetów, którzy stołki dostali z koleżeńskiego przydziału.
odpowiedź
User
mediamaker
Lepiej późno niż wcale. Może wreszcie będą to ludzie którzy rozumieją współczesny biznes mediowy. Posprzątanie po tych którzy do tej pory uważali, że rozumieją ten biznes będzie jednak kosztowne i chyba jest na to zbyt późno. Szkoda Rzepy...
odpowiedź
User
gremi
jak ta czwórka przeszła na tonący okręt Hajdarowicza to najlepszy dowód, że są kompletnymi kretynami. Czyli RASP pozbył się sześciu kretynów- czysty zysk.
odpowiedź