SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Szkiełko i oko” Doroty Kani i „Rozmowa kulturalna” Magdaleny Piejko jesienią w Polskim Radiu 24

W jesiennej ramówce publicystyczno-informacyjnego Polskiego Radia 24 pojawi „Rozmowa kulturalna” Magdaleny Piejko, „Polki” Magdaleny Merty i Martyny Miklaszewskiej, „Pro publico” Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsenberg oraz „Szkiełko i oko” Doroty Kani oraz „W cieniu afer” Piotra Nisztora - wynika z planu programowego tej stacji do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Jesienna ramówka Polskiego Radia24 będzie obowiązywać od 15 września do 15 marca 2021 roku. Najpierw musi zaopiniować ją rada programowa, a następnie zatwierdzić zarząd, dopiero wtedy wejdzie w życie.

Z dokumentu planu programowego do którego treści dotarliśmy wynika, że ramówka będzie mieć tę samą strukturę, co od marca 2020 roku, kiedy została zmieniona w związku z pandemią koronawirusa. 24-godzinny program został podzielony na cztery pasma: poranek (6:00-12.00), dzień (12.00-18.00), wieczór (18.00-00.00), noc (00.00-6.00).

Na jesień znikną jednak niektóre audycje, pojawią się nowe, część zostanie zawieszona. Na antenie miałaby zagościć „Rozmowa kulturalna” Magdaleny Piejko w niedziele o 8.35, „Polki” Magdaleny Merty, Martyny Miklaszewskiej w soboty o 8.06, „Pro publico” Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsenberg w niedziele o 16.35, „Szkiełko i oko” Doroty Kani w czwartki o 20.06, „W cieniu afer” Piotra Nisztora w niedziele o 20.33.

Przesunięta miałaby być audycja „Polacy w świecie” Edyty Poźniak z niedzieli o godzinie 8.35 na sobotę o 7.35.

Z anteny znikną z kolei: „7 dni Wschód” Piotra Pogorzelskiego (odszedł z Polskiego Radia), „Człowiek i jego dzieło” Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, „Domagała się teatru” Tomasza Domagały, „Nieznani znani 24” Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, „Nisztor pyta” Piotra Nisztora, „Studio prasowe” Adriana Stankowskiego, „Świat 24” Grzegorza Adamczyka, Grzegorza Jankowskiego oraz „Światowa szachownica” Grzegorza Ślubowskiego.

Zawieszone mają zostać „Orzeł czy reszka” Józefa Orła, „Nos Kleopatry” Agnieszki Kamińskiej, „Północ-Południe Informacje”, „Niepokonani. Opozycja PRL” Wojciecha Borowika, „Między kropkami” Weroniki Wakulskiej, „Magazyn sportowy”, „Felieton kulturalny” Krzysztofa Masłonia, felietony Krzysztofa Wołodźki, Cezarego Krzysztopy, Roberta Tekieliego, Wojciecha Reszczyńskiego, Jana Pietrzaka, Tomasza Krzyżaka, Michała Karnowskiego, Andrzeja Stankiewicza i Marka Króla i „7x24” Katarzyny Gójskiej.

Jak podał nadawca w dokumentach, które czytamy, by „uatrakcyjnić ramówkę” planuje wprowadzić również nowe programy kulturalne, edukacyjne, historyczne i społeczne, a uzupełnieniem anteny miałyby być autorskie pasma. W miarę luzowania obostrzeń związanych z pandemią PR24 ma planować powrót programów sportowych oraz pracę studia rezerwowego.

Wśród nowych prowadzących jesienią - według planu programowego - mają pojawić się: Michał Karnowski, Magdalena Merta, Maryna Miklaszewska i Mirosław Skowron.

Według badania Radio Track udział Polskiego Radia24 pod względem słuchania w okresie od maja do lipca br. wyniósł 0,5 proc.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Szkiełko i oko” Doroty Kani i „Rozmowa kulturalna” Magdaleny Piejko jesienią w Polskim Radiu 24

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Przecież był już program z cytatami z literatury o nazwie "Szkiełko i oko" odnosząc się do "Romantyczności" Mickiewicza.
W Dawnym Radiu BIS coś takiego emitowano w dni robocze o 20:35 zaraz po audycji o muzyce ludowej na świecie, wtedy wiadomości były zawsze 5 minut przed pełną godziną.
odpowiedź
User
Uber
Dajecie się nabierać na PR-owskie komunikaty spółki. Te audycje są już przecież od kilku sezonów i nikt tego nie słucha. Warsztatowo nędza straszna...
odpowiedź
User
Fret
Żenada. Teraz Czabańka dobija PR24. Zbliża się koniec publicznego radia. Mistrz destrukcji doradza prezesowi jak jeszcze wyżej przegrać wybory. Rozwala przemysł futrzarski. Rolnicy już się burzą.
odpowiedź