SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szkolenia IT - czym się kierować przy wyborze dostawcy szkoleń?

Szkolenia IT przeznaczone są zarówno dla specjalistów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, jak i dla osób chcących rozpocząć karierę w tej branży i zdobyć niezbędne umiejętności. Ze względu na to, że coraz więcej dostawców oferuje możliwość podniesienia swoich kompetencji i zdobycia nowych za pośrednictwem kursów i szkoleń, przy wyborze takiej firmy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jakich? Podpowiadamy.

fot. www.freepik.comArticle

Oferta szkoleń IT

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając dostawcę szkoleń IT, jest jego oferta. Warto zastanowić się, czy firma ta proponuje kursy, które pozwolą nam zdobyć interesujące nas umiejętności. Duże znaczenie ma również ich program. Należy być świadomym, że niektóre kompetencje można nabyć w stosunkowo krótkim czasie, na przykład 4 tygodni. Jednak pewne zawody, takie jak na przykład Java Developer czy Python Developer wymagają nawet półrocznego szkolenia. 

Sposoby finansowania szkoleń

Szkolenia it nie należą do najtańszych kursów, dlatego najlepsi dostawcy oferują różne sposoby ich finansowania. Poza standardową płatnością jednorazową istnieje możliwość rozbicia całej kwoty na raty 0%. Część przedsiębiorstw umożliwia skorzystanie z pożyczek na kształcenie na swoje kursy, takich jak program „Inwestuj w rozwój czy „OPEN”. Osoby, które chcą przekwalifikować się i rozpocząć pracę w branży IT mogą skorzystać również z dofinansowania z urzędu pracy na kurs, a także z PARP.

Doświadczeni mentorzy

Wybierając dostawcę szkoleń IT, warto zwrócić uwagę, w jaki sposób prowadzone są kursy. Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, należy sprawdzić ich szczegółowy program, a także kto będzie prowadził takie lekcje. Najważniejszą osobą, która ma wpływ na jakość realizowanego kursu, jest mentor bądź trener, który prowadzi szkolenie. Powinien posiadać odpowiednie umiejętności, aby przeprowadzać je w ciekawy i interesujący sposób dla uczestnika, a jednocześnie umieć przekazać wiedzę i odpowiedzieć na wszelkie nurtujące go pytania. Ekspert, który prowadzi taki kurs, musi mieć umiejętności i doświadczenie praktyczne, na co dzień wykorzystywane w swojej pracy zawodowej.

Opinie użytkowników

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, decydując się na wybór konkretnego dostawcy szkoleń IT są opinie na temat kursów, które oferuje taka firma. Absolwenci, którzy dzięki ukończeniu takiego szkolenia zdobyli pracę w branży IT i obecnie realizują się zawodowo to najlepsza rekomendacja dla takiego przedsiębiorstwa.

  • Więcej informacji:
  • IT

Dołącz do dyskusji: Szkolenia IT - czym się kierować przy wyborze dostawcy szkoleń?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl