SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP w tym roku bez „Szopki noworocznej”. Papierowa wersja w „Gazecie Polskiej”

Telewizja Polska w tym roku nie planuje realizacji „Szopki noworocznej”. Papierowa wersja satyry dostępna będzie w najbliższym numerze „Gazecie Polskiej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Jan Bogacz/ Telewizja Polskafot. Jan Bogacz/ Telewizja Polska

„Szopka noworoczna” to cykliczny satyryczny program ukazujący w krzywym zwierciadle główne siły polityczne kraju i wydarzenia minionego roku. Widowisko jest emitowane z reguły w sylwestra lub Nowy Rok, ale nie jest organizowane co roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Bez „Szopki noworocznej” w TVP

W tym roku Telewizja Polska nie planuje realizacji „Szopki noworocznej”, za którą przez wiele ostatnich lat odpowiadał Marcin Wolski.

- W tym roku nie przygotowuję „Szopki noworocznej” dla Telewizji Polskiej z powodu pandemii COVID-19. W poprzednich latach w produkcję „Szopki” było zaangażowanych po kilkaset osób, realizacja projektu z udziałem aż tylu osób nie była tym razem realna. Nie chciałbym kogokolwiek narażać na niebezpieczeństwo - mówi Wirtualnemedia.pl Marcin Wolski.

- Nie wykluczam realizacji „Szopki” dla TVP w kolejnych latach. Będzie to zależało od różnych czynników, m.in. od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, czy od tego czy uda mi się wymyślić odpowiednią konwencję. Chciałbym zrealizować widowisko na jak najwyższym poziomie - dodaje Wolski.

Po raz ostatni „Szopka noworoczna” została pokazana dwa lata temu - w Nowy Rok o godz. 22.05. Widowisko nazwane „Przedszkole Plus” oglądało 773 tys. osób. Przełożyło się to na 5,78 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,64 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Emisja wywołała skrajne emocje. Część osób krytykowała humor przedstawienia w reżyserii Marcina Wolskiego, inni chwalili go za nową konwencję. - Zwolennicy „dobrej zmiany” byli za, a przeciwnicy - przeciw, opinie pozytywne zdecydowanie przeważają - stwierdził wówczas Wolski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Papierowa wersja „Szopki” w „Gazecie Polskiej”

W tym roku - wzorem lat ubiegłych - papierowa wersja „Szopki” - pod nazwą „Szopka Polska” - ukaże się w „Gazecie Polskiej”. Będzie to miało miejsce w najbliższym numerze tygodnika opinii, który ukaże się na rynku we wtorek, 22 grudnia 2020 roku (będzie to specjalne świąteczno-noworoczne wydanie, które będzie się ukazywać na rynku dwa tygodnie).

- Był to politycznie bardzo ciekawy rok, więc nie brakuje tematów, które można by poruszyć. Dlatego już po raz kolejny napisałem „Szopkę” dla tygodnika „Gazeta Polska”, którego jestem współpracownikiem.

Tym razem Wolski w „Szopce Polskiej” w satyrycznej formule ukazuje m.in.: pandemię COVID-19, strajk kobiet, tegoroczne wybory prezydenckie zarówno w Polsce, jak i w USA czy rozgrywki z Unią Europejską.

Dołącz do dyskusji: TVP w tym roku bez „Szopki noworocznej”. Papierowa wersja w „Gazecie Polskiej”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jedwab
Ale jak to, nie ma na kogo szczuć? Czy w tym roku nasuwa się tylko PiS i rząd?
odpowiedź
User
leila
Ludzie teraz potrzebują trochę rozrywki, taka prawda. Nie da się tylko przejmować bo ludzie oszaleją a kolejki do psychiatrów beda bez konca. Wszystko w reżimie, ale z zabawą :) ja tam sie ciesze na sylwestra z tvp i na gwiazdy ktore beda
odpowiedź
User
Zenon Bombalina
W TVP szopka jest przez 365 dni w roku.
odpowiedź