SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dynamiczny wzrost wykorzystania AI w technologiach wideo

W zeszłym roku zaobserwowano szybki wzrost wykorzystania usług opartych na sztucznej inteligencji do zarządzania mediami, takich jak analiza wizualna AI i transkrypcje głosu na tekst. Kontynuowany jest również trend przechodzenia w stronę narzędzi opartych na chmurze.

Z raportu szwedzkiej firmy analitycznej iconik wynika, że pandemia koronawirusa przyspieszyła zarówno pilną potrzebę zdalnego dostępu do aktywów, jak i zapotrzebowanie na treści wideo.

W ciągu ostatnich pięciu lat konsumpcja treści wideo online wzrosła aż piętnastokrotnie. Tworzenie treści wideo stało się ważnym obszarem rozwoju dla wszelkiego rodzaju firm, wykraczającym poza sektor tradycyjnych mediów i rozrywki. Coraz więcej organizacji, niezależnie od tego, czy kierują się do konsumentów, czy do własnych pracowników, wybiera wideo, aby przekazać swoje przesłanie i zmaksymalizować zaangażowanie.

Dla rozwoju mediów jeszcze korzystniejsze warunki stworzyło połączenie wdrożeń rozwiązań natywnych dla chmury i współpracy zdalnej, co przyspieszyła pandemia. Aby łatwo zarządzać wzrostem ilości treści multimedialnych, coraz więcej organizacji stosuje rozwiązania natywne dla chmury do zarządzania multimediami. Organizacje przechowują  w chmurze o 144 proc. więcej swoich treści multimedialnych niż przed rokiem.

Według raportu iconik, w zeszłym roku objętość treści multimedialnych przechowywanych przez organizacje w chmurze wzrosła o 144 proc.

Ponadto, natychmiastowa dostępność mediów zachęca do większej współpracy wewnętrznej i zewnętrznej, co widać po 77-proc. wzroście współdzielenia zasobów. Aby zwiększyć oglądalność mediów, wykorzystanie usług AI takich jak analiza wizualna AI i transkrypcje głosu na tekst, wzrosło w 2021 r. aż o 886 proc.

Dołącz do dyskusji: Dynamiczny wzrost wykorzystania AI w technologiach wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl