SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szybki Internet w Polsce

Polska jest na szarym końcu pod względem dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Zajmujemy czwarte od końca miejsce wśród 30 państw należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, jeśli chodzi o liczbę łączy internetowych na 100 mieszkańców. Za nami są Meksyk, Turcja i Grecja. Szerokopasmowe łącze musi zapewnić ściąganie danych z prędkością minimum 256 kb/s. W Polsce mamy tylko 2,4 takiego łącza na 100 mieszkańców, natomiast średnia w krajach OECD wynosi 13,6, a w państwach starej Unii - 14.2. Wśród krajów OECD najwięcej łączy ma Islandia (26,7), a w Unii - Holandia (25,3). Ze statystyk wynika, że liczba łączy w dużej mierze zależy od dochodu narodowego. Dane OECD potwierdzają wcześniejsze obserwacje Komisji Europejskiej - Polska wyraźnie odstaje pod względem nowoczesnych technologii od średniej unijnej - informuje "Rzeczpospolita".

Najbardziej rozpowszechniona w OECD technologią szerokopasmowego dostępu jest xDSL, który wykorzystuje telekomunikacyjne kable miedziane. Ta technologia dominuje w 28 krajach. W Kanadzie i USA szybki Internet dostarczany jest przez sieci telewizji kablowych.     

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szybki Internet w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl