SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Justyna Dżbik-Kluge rozmawiała z Szymonem Hołownią na jego konferencji za zgodą szefa Radia ZET. „To nie była konwencja wyborcza”

Redaktor naczelny Radia ZET zgodził się, żeby dziennikarka tej stacji Justyna Dżbik-Kluge w niedzielę przeprowadziła wywiad z Szymonem Hołownią podczas konferencji, na której Hołownia ogłosił, że będzie startował w wyborach prezydenckich. - Wywiad miał charakter ekskluzywnej rozmowy, którą emitowały media. Pragniemy podkreślić, że spotkanie to nie miało charakteru konwencji wyborczej - uważa Eurozet.

Justyna Dżbik-Kluge i Szymon HołowniaArticle

W niedzielę podczas konferencji w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W trwającym ok. 20 minut wystąpieniu opowiedział o swoich motywacjach i ogólnie zarysował, jak widzi rolę prezydenta w obecnym systemie politycznym.

Zaraz potem wywiad z Hołownią przeprowadziła dziennikarka Radia ZET Justyna Dżbik-Kluge. Zwracała się do niego po imieniu, pytała m.in. o reakcje jego najbliższych na start w wyborach, finansowanie kampanii oraz pogłoski i zastrzeżenia pojawiające się wokół tej sprawy.

Szymon Hołownia tuż przed rozmową zaznaczył, że nie zna pytań, które zostaną mu zadane. Justyna Dżbik-Kluge wcześniej prowadziła kilka jego spotkań autorskich.

 

Dżbik-Kluge ze zgodą Radia ZET na wywiad z Hołownią

Biuro prasowe Eurozetu, właściciela Radia ZET, przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że Justyna Dżbik-Kluge przed niedzielną konferencją zwróciła się z prośbą do redaktora naczelnego Radia ZET o zgodę na przeprowadzenie wywiadu z Hołownią i uzyskała ją.

- Wywiad miał charakter ekskluzywnej rozmowy, którą emitowały media. Pragniemy podkreślić, że spotkanie to nie miało charakteru konwencji wyborczej - zaznaczył Eurozet. - Justyna Dżbik-Kluge otrzymała tę propozycję, bo jest dziennikarką społeczną, a nie polityczną i nie zamierza się angażować w kampanię wyborczą żadnego z kandydatów na prezydenta RP - zapewnił nadawca.

Czy gdyby inni kandydaci w wyborach chcieli, żeby na ich spotkaniach wywiady prowadzili dziennikarze Rada ZET, nadawca nie będzie miał wobec tego zastrzeżeń? - Radio ZET jako medium niezależne jest otwarte na rozmowy ze wszystkimi kandydatami na prezydenta RP - deklaruje Eurozet.

Od jesieni ub.r. redaktorem naczelny Radia ZET jest Michał Celeda, w kwietniu br. został powołany na stanowisko na stałe. Od września br. przejął też obowiązki szefa informacji, po odejściu ze stacji Katarzyny Buszkowskiej.

Justyna Dżbik-Kluge jest związana z Radiem ZET od połowy 2016 roku. W obecnej ramówce prowadzi audycję „Halo ZET” emitowaną w czwartki w godz. 21-23.

Wcześniej pracowała m.in. w Jedynce i Czwórce, a w latach 2006-2010 w Polskim Radiu Euro. Współpracowała też z Telewizją Polską przy programach „Poziom 2.0”, „Poziom Qltury” i „Rower Błażeja”.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Radio ZET miało 12,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Justyna Dżbik-Kluge rozmawiała z Szymonem Hołownią na jego konferencji za zgodą szefa Radia ZET. „To nie była konwencja wyborcza”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grzegorz
Zastanawiam się czemu media go tak nachalnie promują. Przecież to jest produkt medialny, człowiek, który kojarzony jest ewidentnie z lewicowymi mediami w Polsce. Najpierw praca w Gazecie Wyborczej potem Newsweek a teraz w TVN. O czym będzie mówił w kampanii wyborczej? O tym jak prowadził program Mam talent?
odpowiedź
User
Taka prawda
Za nim stoi ogromna kasa. Kolejny produkt jak Palikot, Petru, Biedroń. Wyszarpie może 5%
odpowiedź
User
JeZZus MarRio
Szkoda, że rozmowy nie poprowadził Kammmmel - najnowsza "gwiazda" radia Z. W końcu oboje z Hołownią specjalizują się głównie w kategoriach rozrywkowych, do których należy kwalifikować kandydaturę katechety z Mam Talent na prezydenta. Nic dziwnego, że żaden poważny dziennikarz nie zdecydował się wziąć udział w tej szopce.
odpowiedź