SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska ma 11,2 mln klientów, w sieci 5G dwa razy większy ruch

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 11,205 mln użytkowników, o 223 tys. więcej niż przed rokiem. Kwartalne przychody telekomu zmalały o 0,5 proc. do 1,549 mld zł, a zysk EBITDA AL wzrósł o 4,1 proc. do 431 mln zł.

fot. materiały prasoweArticle

Liczba abonentów T-Mobile Polska zwiększyła się rok do roku z 7,53 do 7,652 mln zł, a liczba klientów pre-paidowych - z 3,452 do 3,554 mln. Operatora podkreśla, że średni miesięczny wskaźnik odejść (churn) klientów abonamentowych w zeszłym kwartale wyniósł tylko 0,8 proc.

- Wyniki pierwszego kwartału pokazują ważny trend w wyborach klientów: coraz częściej kierują się oni nie tylko ceną, ale i jakością usług. A jakość zawsze była obszarem, któremu poświęcaliśmy dużą uwagę, i w który inwestowaliśmy. Dziś te nakłady zwracają się w pełni. Drugą istotną tendencją jest poszukiwanie ofert prostych, ale odpowiadających na potrzeby klientów w sposób kompleksowy. Nasza oferta konwergentna, zbudowana w oparciu o znajomość potrzeb klientów oraz stawiająca ich doświadczenie w centrum uwagi, pozwala nam skutecznie przekonywać ich do wyboru właśnie T‑Mobile - komentuje Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska.

Pod koniec marca br. operator wprowadził nową ofertę marki pre-paidowej Heyah, a w lutym zaczął promocję obejmującą darmowy internet światłowodowy do końca br. dla abonentów podpisujących nowe lub przedłużających obecne umowy.

5G w T-Mobile dla 6,3 mln Polaków, dwa razy więcej przesłanych danych

Od połowy ub.r. T-Mobile Polska oferuje sieć 5G na częstotliwości 2100 MHz - na początek uruchomił ją mieszkańcom 50 miejscowości (m.in. Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Chorzowa, Poznania, Kielc czy Opola). W styczniu usługa pojawiła się w Trójmieście i okolicach.

Obecnie w jej zasięgu jest już 6,3 mln Polaków. T-Mobile podaje, że w zeszłym kwartale ilość danych przesłanych w sieci 5G wzrosła dwukrotnie, natomiast łączna liczba danych przesłanych przez wszystkich klientów operatora zwiększyła się rok do roku o 32 proc. Już tylko poniżej 4 proc. ruchu internetowego jest realizowane w sieci 3G.

Telekom oferuje ponad 30 modeli smartfonów obsługujących 5G, w minionym kwartale stanowiły one jedną czwartą wszystkich sprzedanych urządzeń.

Wpływy z mobile’u w górę

Łączne przychody T-Mobile Polska wyniosły w pierwszym kwartale br. 1,549 mld zł, o 0,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast wpływy z usług mobilnych zwiększyły się o 1,8 proc. do 1,04 mld zł.

Operator podkreśla, że takie wyniki udało się osiągnąć mimo obniżenia wpływów z obsługi ruchu turystycznego oraz przeniesienia obsługi międzynarodowego ruchu tranzytowego do osobnych struktur Grupy Deutsche Telekom. Zaznacza, że wpływy z usług mobilnych zwiększyły się zarówno od klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

- Mimo wciąż trudnego otoczenia udało nam się wypracować wzrost EBITDA o 4,1 proc., zgodny z założeniami naszej strategii nastawionej na wzrost w skali całego roku. Pokazuje to, że nasze podejście rynkowe jest bardzo dobrze dostosowane do rynku i pozwala nam skutecznie realizować długookresowe założenia - komentuje Andreas Maierhofer.

- Zwiększenie zysku EBITDA AL przy utrzymaniu zbliżonego poziomu przychodów jest efektem koncentracji na usługach wysokomarżowych, zarówno w segmencie prywatnym, jak i biznesowym oraz ciągłej poprawy efektywności. Fakt, że w tak zmiennym otoczeniu spółka nie tylko wypracowuje stabilne wyniki operacyjne, ale utrzymuje tempo wzrostu wskaźników finansowych, jest odbiciem jej zdrowej kondycji. Nasza strategia w tym roku stawia przed nami bardzo ambitne cele finansowe. Pierwszy kwartał pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do ich realizacji - podkreśla Juraj Andras, członek zarządu T‑Mobile Polska ds. finansowych.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska ma 11,2 mln klientów, w sieci 5G dwa razy większy ruch

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
księciunio
a w niektórych miejscach w Polsce, wcale nie dziczach i pustkowiach, edge, jedna kreska bądź brak zasięgu, ogarnijcie najpierw to a potem stawiajcie na 5G
odpowiedź