SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwukrotny wzrost przesyłu danych w sieci T-Mobile 5G . „Celem - budowanie spójnych klastrów”

Operator T-Mobile informuje, że ilość danych przesyłanych w jego sieci 5G od początku roku wzrosła ponad dwukrotnie. Składa się na kilka czynników, m.in. wzrost liczby urządzeń działających w 5G. Jednocześnie znacznie spadła spada ilość danych przesyłanych w sieci 3G.

Article

Sieć 5G zadebiutowała komercyjnie w Polsce w ubiegłym roku, T-Mobile ruszył z nią w czerwcu 2020 r.  W styczniu br. roku operator uruchomił 40 nowych stacji bazowych, obejmujących zasięgiem użytkowników w Trójmieście i okolicach. Infrastruktura została zbudowana z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz wraz z firmą Nokia.

Teraz w zasięgu 5G znajduje się ponad 6,3 mln mieszkańców kraju korzystających z blisko 1650 stacji bazowych. Nowy zasięg dostępny jest w ponad 50 miastach. - Choć ta liczba mogłaby być większa biorąc pod uwagę liczbę uruchomionych stacji, to wynika bezpośrednio z naszej strategii budowania sieci. Od początku nie zamierzaliśmy licytować się na liczbę miejscowości z zasięgiem sieci 5G i budować pojedynczych stacji, żeby pompować takie statystyki - informuje T-Mobile. Celem jest bowiem budowanie spójnych obszarowo klastrów z zasięgiem sieci 5G.

Od wiosny ubiegłego roku znacząco zmieniała się w T-Mobile dostępność telefonów 5G: w czerwcu ubiegłego roku w ofercie znajdowały się dwa modele telefonów, dzisiaj jest ich ponad 30. W marcu br. stanowiły jedną czwartą wszystkich telefonów sprzedawanych w sieci, choć w styczniu było to 20 proc. Rosnąca liczba urządzeń 5G przekłada się na ilość danych przesyłanych w nowej sieci: ilość danych przesyłanych w sieci 5G T‑Mobile urosła ponad dwukrotnie w porównaniu do ostatniego tygodnia grudnia ubiegłego roku –podaje T-Mobile. Jednocześnie konsekwentnie spada ilość danych przesyłanych w sieci 3G, w której klienci przesyłają już znacznie poniżej 5 proc. wszystkich danych.

W ub.r. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 1,1 proc. do 6,456 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL. z 1,645 do 1,678 mld zł. Liczba klientów telekomu zwiększyła się o 244 tys. do 11,2 mln. Liczba abonentów T-Mobile Polska wzrosła w ub.r. z 7,504 do 7,624 mln, a liczba klientów prepaidowych - z 3,45 do 3,574 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwukrotny wzrost przesyłu danych w sieci T-Mobile 5G . „Celem - budowanie spójnych klastrów”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Barts
Szkoda że T-Mobile nie dodało z jaką prędkością działa ich fejkowe 5G :)
Średnia około 70 Mb/s czyli wolniej niż 4G
2 1
odpowiedź
User
Michciu
Szkoda że T-Mobile nie dodało z jaką prędkością działa ich fejkowe 5G
Średnia około 70 Mb/s czyli wolniej niż 4G
nie wiem skąd takie dane? u mnie firmowy jak i domowy net na iphonie 12 korzystane minimun 130 mb/s zawsze i zero problemów. chyba, że koledze chodziło o "lidera 5g" czyli plusa, bo tam i owszem takie prędkości serwują na porządku dziennym :D
1 0
odpowiedź