SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile uruchamia niezależną sieć 5G Stand Alone

Operator T-Mobile uruchomił pierwszą sieć 5G Stand Alone. Rozwiązanie nie korzysta z infrastruktury LTE, wykorzystując wyłącznie najnowszą technologię sieci 5G.

T-Mobile poinformował o uruchomieniu sieci 5G Stand Alone. Rdzeń sieci szkieletowej dedykowany technologii 5G będzie działał niezależnie od dotychczasowej infrastruktury LTE i umożliwi m.in. tworzenie wyspecjalizowanych sieci przeznaczonych poszczególnym usługom. Rozwiązanie testowane przez operatora ma zapewnić użytkownikom bardzo krótki czas opóźnienia oraz stabilną prędkość przesyłania danych. Technologia 5G charakteryzuje się również wysoką wydajnością, co ma znaczenie zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych.

Warto zaznaczyć, że według badań przeprowadzonych przez efbenchamrk.eu, sieć T-Mobile jest krajowym liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości pingu. Operator zamierza utrzymać swoją pozycję m.in. poprzez rozbudowę przyszłościowej infrastruktury sieci 5G.

Dla klientów zawsze największe znaczenie ma jakość i dostępność usług, a nie sposób w jaki zostaną im one dostarczone. Już teraz dzięki ofertom zbudowanym na sieciach mobilnych, w tym nielimitowanym FMS, a także dotarciu do ponad 4 mln gospodarstw domowych w Polsce z ofertą światłowodową możemy oferować klientom usługi najwyższej jakości. Rozwój technologii 5G pozwoli nam na uzupełnienie portfolio o kolejne elementy, również niezwiązane z usługami transmisji danych, tak aby wszędzie oferować klientom usługi dokładnie takie, jakich potrzebują, a nie takie, jakie mogą mieć - powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu, T‑Mobile Polska.

Operator T-Mobile uruchomił sieć 5G na częstotliwościach 2600 MHz w oparciu o środowisko testowe, zlokalizowane w Łodzi oraz w komercyjnych stacjach bazowych w Zambrowie i Halinowie, dostarczone przez obecnych dostawców T-Mobile.

Jak podkreślono w komunikacie, celem testów jest weryfikacja współdziałania obecnej sieci komercyjnej z najnowszymi rozwiązaniami. Operator zamierza również przeprowadzić testy jakościowe pracy telefonów i routerów w sieci 5G SA.

Obecnie na rynku nie ma jeszcze komercyjnie dostępnych rozwiązań 5G SA, dlatego chcemy wykorzystać wszystkie nadarzające się możliwości, żeby przeprowadzać testy z udziałem różnych dostawców. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli nam lepiej określić nasze oczekiwania wobec dostawców i przygotować naszą sieć do wdrożenia 5G SA – podsumowuje Petri Pehkonen, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji.

T-Mobile uruchomił trzytysięczną stację w standardzie 5G

Operator sieci T-Mobile informuje, że uruchomił właśnie trzytysięczną stację 5G, co jest rezultatem uruchomienia w ostatnich tygodniach 150 takich stacji. Stacja z numerem „3000” zlokalizowana jest w miejscowości Strubiny, gmina Zakroczym.

T-Mobile Polska zyskał 354 tys. klientów, w górę przychody i zysk

W trzecim kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 2,2 proc. do 1,656 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL o 5,5 proc. do 457 mln zł. Na koniec września br. telekom miał 11,425 mln klientów, o 354 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile uruchamia niezależną sieć 5G Stand Alone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl