SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile: 7 tys. zmodernizowanych stacji bazowych, 26 regionów w zasięgu UMTS 900

T-Mobile Polska zakończyła kolejny etap wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej, w ramach której na blisko 10000 planowanych lokalizacji zmodernizowanych zostało ponad 7000.

T-Mobile: 7 tys. zmodernizowanych stacji bazowych, 26 regionów w zasięgu UMTS 900

W ramach prowadzonych przez T-Mobile prac, stosowane nadajniki są obecnie wymieniane na nowe, pozwalające oferować szybszy internet. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione, doprowadzane są podłączenia światłowodowe. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.

T-Mobile systematycznie udostępnia także sieć UMTS 900 w kolejnych regionach Polski. Po przyłączeniu obszarów bielskiego, chełmskiego i zamojskiego sieć UMTS 900 obejmuje 37% populacji Polski (46% powierzchni) w 26 regionach (oprócz ww. - nowosądecki, zielonogórski, gorzowski, tarnobrzeski, krośnieński, przemyski, rzeszowski, białostocki, tarnowski, elbląski, ełcki, szczeciński, olsztyński, kielecki, ciechanowski, radomski, suwalski, łomżyński, jeleniogórski, legnicki, leszczyński, wałbrzyski, ostrołęcki). Sieć UMTS 900 umożliwia transmisję danych z szybkością do 21 Mbs.

Łącznie w zasięgu szybkiego mobilnego internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach UMTS 900/2100 jest ponad 90% populacji Polski.

Obecnie trwa modernizacja sieci telekomunikacyjnej T-Mobile w kilku największych miastach Polski, w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz aglomeracjach katowickiej i trójmiejskiej. Zakończona została natomiast modernizacja sieci we Wrocławiu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile: 7 tys. zmodernizowanych stacji bazowych, 26 regionów w zasięgu UMTS 900

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yanió
Tak zmodernizowano sieć w Dankowicach,(czyli rejon bielski) że teraz muszę wychodzić z domu żeby zadzwonić bo jest 1-na kreska zasięgu lub nie ma jej wcale.A przed modernizacją były 4-ry.Coś tu ie gra.
odpowiedź
User
behemot
A ja z kolei jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mieszkam 10 km od Zamościa i nareszcie zamiast jednej kreski zasięgu i ciągłego przeskakiwania z HSPA na EDGE i UMTS mam teraz 3 kreski i żadnej inkoherencji. Brawa!
odpowiedź
User
Dolier
Yanió wymiana nadajnika to jedno a konfiguracja to drugie, po pierwsze jeśli pogorszyło się to dzwonić do nich , po drugie modernizacja i przejściowe problemy mogą trwać 2-3tygodnie, ciężko mi wypowiadać się za ogół, ale u mnie zmiany były zauważalne i to w pozytywnym sensie, blueconnect skoczył z 6-7mbit na 11mbit.
odpowiedź