SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile wyprzedził Orange w rankingu mobilnego internetu

W maju 2021 r. T-Mobile wyprzedził Orange i pierwszy raz od czerwca 2020 r. został liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu nadal jest Play, natomiast najniższą wartość ping odnotował Orange - wynika z raportu portalu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

T-Mobile w końcu dopiął swego. Długa i zacięta rywalizacja z Orange w kategorii średniej szybkości pobierania danych zazwyczaj dla T-Mobile kończyła się na drugim miejscu z niewielką stratą do lidera. Tym razem ten operator (43,2 Mb/s) wyraźnie wyprzedził Orange (39,4 Mb/s) i zajął pierwszą pozycję w tabeli. Ostatni raz T-Mobile był samodzielnym liderem pod względem średniej szybkości pobierania danych w czerwcu 2020 r.

Na dalszych miejscach zameldowały się kolejno Play (37,4 Mb/s) i Plus (32,2 Mb/s).

Play liderem średniej szybkości wysyłania danych

Play utrzymał się na wywalczonym w marcu pierwszym miejscu w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych. W maju pozycję lidera dał wynik 18,1 Mb/s, co pozwoliło wyprzedzić Orange (16,7 Mb/s), T-Mobile (16,3 Mb/s) oraz Plusa (16 Mb/s).

Orange ma najniższy ping

Orange odnotował w maju średni najniższy wynik ping (31,6 ms). Kolejne miejsca należą do T-Mobile (32 ms) oraz Play (35,2 ms). Ranking zamyka Plus (43,9 ms).

Majowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 273 359 testów (o prawie 90% więcej niż w kwietniu) wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. Przy użyciu technologii LTE przeprowadzono 94% pomiarów, a WCDMA - blisko 6%.

Wśród użytkowników aplikacji dominowały w zeszłym miesiącu osoby korzystające z zasięgu sieci Orange (33,2%) i Play (32,4%). Mniej popularnymi operatorami pozostają Plus (19%) i T-Mobile (15,4%).

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile wyprzedził Orange w rankingu mobilnego internetu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zugrey
Mam T-Mobile i jestem bardzo zadowolona :)
odpowiedź
User
mali88
Mam T-Mobile i jestem bardzo zadowolona
ja też, ale do mnie np, przemawia tylko ta najnowsza oferta na kartę, szczególnie teraz jak dużo różnych GB dorzucają :D
odpowiedź
User
.
Przecież Orange i T-Mobile to jest fizycznie ta sama sieć...
odpowiedź