SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile Polska dostarczy karty SIM do liczników spółki Energa

T-Mobile Polska zwyciężył w przetargu na dostarczenie spółce Energa-Operator SA 244 tysięcy kart SIM, które zostaną wykorzystane w licznikach zużycia energii elektrycznej. Umowę zawarto na 4 lata.

Article

15 listopada br. w Gdańsku przedstawiciele T-Mobile Polska oraz operatora systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej Energa - Operator SA podpisali umowę ramową o współpracy.

Zawarty kontrakt jest konsekwencją wyboru przez Energę oferty T-Mobile Polska w publicznym przetargu na świadczenie usług transmisji danych w technice 3GPP. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności aktywację i utrzymanie 244 tys. łączy 3GPP wraz z usługami dodatkowymi (SMS, CSD, łącza dzierżawione, APN, wsparcie).

Jak poinformowano w komunikacie postępowanie na dostarczenie usług telekomunikacyjnych zostało poprzedzone dialogiem technicznym, w którym udział wzięli najwięksi w kraju operatorzy telekomunikacyjni. Ostatecznie oferta T-Mobile została oceniona najwyżej, przy uwzględnieniu kryterium ceny oraz funkcjonalności oprogramowania narzędziowego. Umowa ramowa została podpisana na okres 4 lat.

W trzecim kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął 1,69 mld zł przychodów (5,5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 418 mln zł zysku EBITDA (po wzroście o 11,5 proc. w skali roku). Na koniec września firma miała 10,69 mln klientów, o 396 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska dostarczy karty SIM do liczników spółki Energa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl