SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile Polska i Alior Bank razem zaoferują usługi bankowe

Na mocy podpisanej właśnie umowy T-Mobile Polska i Alior Bank będą razem rozwijać i oferować usługi bankowe (m.in. bankowość mobilną) użytkownikom tej sieci i klientom Alior Sync. Wspólna oferta ma pojawić się na rynku w I połowie 2014 roku.

T-Mobile Polska i Alior Bank razem zaoferują usługi bankowe

W ramach współpracy T-Mobile Polska i Alior Bank oferowane będą m.in. rachunki bankowe, depozyty,  kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze. Z usług będą mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak też osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz małe i średnie firmy. Grupa docelowa to użytkownicy T-Mobile Polska oraz klienci Alior Sync, internetowego ramienia Alior Banku.

Nowa oferta będzie sprzedawana pod marką T-Mobile Polska i z wykorzystaniem sieci dystrybucji operatora: w punktach sprzedaży, serwisach internetowych (powstanie w tym celu osobna strona) oraz centrum telefonicznym. T-Mobile będzie brał udział w kształtowaniu modelu biznesowego i działalności dotyczącej oferty, a jego przedstawiciel wejdzie do rady nadzorczej Alior Banku.

Z kolei Alior Bank utworzy w swojej strukturze osobną jednostkę organizacyjną, która będzie odpowiadać za przygotowywanie i wdrażanie nowych usług oraz ciągłość związanej z nimi działalności operacyjnej.

- Jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku klienci zapoznają się z nowymi możliwościami, jakie udostępnimy im dzięki podpisanej umowie - zapowiada Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska. - Szczegóły jednak zaprezentujemy, gdy nasza propozycja będzie gotowa do komercyjnego wdrożenia - zaznacza.

- W ciągu najbliższych 5 lat usługi bankowe zmienią się całkowicie za sprawą mobilnej rewolucji.  Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość - komentuje Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku. Przekonuje przy tym, że Alior Bank dzięki współpracy z T-Mobile będzie mógł wprowadzić produkty i usługi, jakich samodzielnie nie może zaoferować żaden bank.

Bankowość mobilną poprzez współpracę z bankiem planuje również mocno rozwijać Polkomtel, operator Plusa. Invest Bank zmienił właśnie nazwę na Plus Bank i zapowiada „nowoczesne produkty finansowe i telekomunikacyjne” oferowane wspólnie z Polkomtelem i Cyfrowym Polsatem (więcej na ten temat). Wszystkie te firmy należą do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka.

Usługi bankowe będą kolejnymi spoza branży telekomunikacyjnej w ofercie T-Mobile Polska. Od połowy listopada operator sprzedaje ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, we współpracy z Cardif Assurances Risques Divers (przeczytaj o tym więcej).

Na koniec września br. T-Mobile Polska miał 15,667 mln klientów, w tym 7,062 mln użytkowników taryf abonamentowych (zobacz szczegóły). Z kolei Alior Sync w połowie br., po roku od startu działalności, miał ponad 250 tys. klientów (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska i Alior Bank razem zaoferują usługi bankowe

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
Czyli zaczęło się to o czym mówi się już od jakiegoś czasu: zacieśnienie współpracy telekomów z bankami, interesujące jakie produkty będą promowane i na jakich zasadach.
8 8
odpowiedź
User
Min
No interesujące jest to co się obecnie na naszym rynku telekomunikacyjnym dzieje, bardzo tanio, i operatorzy wspomagają się jeszcze innymi źródłami.
8 8
odpowiedź