SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile wprowadza mniejszy format kart SIM

Sieć komórkowa T-Mobile Polska zdecydowała się zmniejszyć plastikowe karty, na których dostarczane są SIMy T-Mobile. To działanie związane z ochroną środowiska - dzięki tej zmianie ilość tworzyw sztucznych wykorzystywanych w procesie ich dystrybucji spadnie o około 8 ton rocznie.

Nowe karty charakteryzują się o połowę mniejszymi wymiarami ramki SIM, czyli są w tzw. formacie half SIM o wymiarach 43x54 mm (standardowo mają 86x54 mm). Docelowo będą one dostępne dla klientów we wszystkich ofertach - abonamentowych, na kartę oraz Heyah, a już wkrótce pierwsze karty w formacie half SIM trafią do klientów korzystających z usługi na kartę oraz MIX.

Zmiana formatu ramki karty nie wpłynie na możliwość wyłamania odpowiedniego rodzaju karty, obsługiwanego przez konkretne urządzenia. Nadal więc będzie można uzyskać kartę do standardów mini, mikro i nano.

Obecnie w sklepach, czy punktach sprzedaży T-Mobile dostępne są też dotychczasowe formaty kart i będą one wydawane do momentu wyczerpania zapasów.

T-Mobile ma firmową  strategię ESG, która koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów: climate, circularity, digital inclusion oraz people. Firma wycofała z biur i sklepów plastikowe torby i butelki, usunęła z kantyny jednorazowe sztućce, kubki i słomki.

T-Mobile zachęca do oddawania starych telefonów

W ubiegłym roku operator wystartował z inicjatywą „Planeta ma znaczenie”, która ma na celu edukację w zakresie prawidłowego recyklingu starych urządzeń i zachęcenie klientów do zwrotu nieużywanych smartfonów. Od początku tego roku we wszystkich salonach T-Mobile stanęły specjalne pojemniki, do których można przynosić nieużywane telefony, a te zostaną poddane recyklingowi.

T-Mobile Polska w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście przychodów o 3,8 proc. do 1,67 mld zł zwiększył skorygowany zysk EBITDA AL z 457 do 458 mln zł. Telekom na koniec września br. miał 12,32 mln klientów, o 896 tys. więcej niż rok wcześniej.

W całym 2021 roku T-Mobile Polska osiągnął 9,1 mld zł przychodów, według danych Ministerstwa Finansów zapłacił 137,8 mln zł podatku dochodowego.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile wprowadza mniejszy format kart SIM

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Na kartę Frii
Zaraz, zaraz, przecież nanoSiM jest najmniejszą kartą, która pasuje do gniazda adaptera mojego smartfona i rozumiem że muszę dokupić sobie dodatkowy adapter, który ogarnie ten wynalazek, a to nie możliwe i jak 5mm kwadratowych, zbawi świat ? Pijani jesteście, czy telefony z elektroniczną kartą ?
odpowiedź
User
bredny
Na kartę Frii, mini, nano i micro nadal będą dostępne, format dużej karty zostanie zmniejszony, czyli tego plastiku którego się już nie używa.

Naucz się czytać.
odpowiedź
User
Na kartę Frii
Na kartę Frii, mini, nano i micro nadal będą dostępne, format dużej karty zostanie zmniejszony, czyli tego plastiku którego się już nie używa.

Naucz się czytać.[/quote

Nie miałem na myśli swojej osoby, ale rozumiem że to będzie dostępne wyłącznie dla zainteresowanych, na stronie T-mobile i tyle w temacie, bo tego nie podano, a i telefony dopasują, pewnie chińskie, dla zdrowia.
odpowiedź