SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile Polska nadal dla Urzędu Dozoru Technicznego

T-Mobile Polska ponownie zwyciężył w przetargu na świadczenie usług transmisji danych w sieci WAN i dostępu do internetu dla Urzędu Dozoru Technicznego. Kontrakt obejmuje obsługę sieci WAN (VPN) urzędu na najbliższe 3 lata.

Article

Podpisanie umowy oznacza przedłużenie współpracy między Urzędem Dozoru Technicznego i T-Mobile Polska. Operator jest dostawcą usługi transmisji danych dla urzędu wybranym w przetargu przeprowadzonym w 2016 r. Oferta T-Mobile obejmuje w sumie 43 lokalizacje, w tym usytuowane w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu.

W ramach umowy, operator zobowiązuje się do świadczenia usług z zakresu transmisji danych w sieci WAN przy wykorzystaniu łączy podstawowych (IP VPN MPLS od 10 Mbps do 1 Gbps - w zależności od lokalizacji) i zapasowych (IP VPN MPLS od 2 Mbps do 1 Gbps - w zależności od lokalizacji).

Oferta T-Mobile, której wartość brutto opiewa na kwotę ponad 1,163 mln zł, zakłada również udostępnienie łącza i dostępu do internetu przy zapewnieniu ochrony DDoS (ang. distributed denial of service). Pozwoli ona zablokować próby ataku na usługi sieciowe, nastawione na uniemożliwienie działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów.

Sieć UDT będzie stale monitorowana przez zespół T-Mobile pod kątem poprawnego funkcjonowania parametrów, co ma pozwolić na szybsze wykrycie i naprawę ewentualnych awarii. Firma gwarantuje również usługi serwisowe w ramach parametrów SLA (ang. Service Level Agreement), czyli utrzymanie działania łączy na odpowiednim, ustalonym wcześniej, poziomie. Podstawowym celem świadczonych usług jest zapewnienie ciągłości istotnych procesów biznesowych.

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 10,87 mln klientów, o 260 tys. więcej niż rok wcześniej. W minionym kwartale telekom zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 0,1 proc. do 1,565 mld zł oraz wzrost zysku EBITDA AL o 0,9 proc. do 427 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska nadal dla Urzędu Dozoru Technicznego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl