SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile zachęca, by oddawać stare telefony do recyklingu

Operator sieci T-Mobile ustawił we wszystkich swoich salonach w Polsce specjalne pojemniki, do których klienci mogą wrzucać zużyty sprzęt elektroniczny - głównie stare smartfony. W ten sposób można wesprzeć działania proekologicznej Fundacji Nasza Ziemia.

Article

Z raportu Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że 81 proc. respondentów (grupa wiekowa 18-60 lat) ocenia swoją postawę ekologiczną zdecydowanie dobrze lub raczej dobrze. Segregowanie odpadów, rozsądne zakupy, oszczędzanie wody i energii – te nawyki mamy już wpojone. T-Mobile zachęca, by zrobić kolejny krok i oczyścić dom ze starych i nieużywanych smartfonów.  

Z badania zrealizowanego przez T-Mobile w ubiegłym roku wynika, że co czwarty Polak ma dwa smartfony, z których nikt już nie korzysta. Niemal połowa ankietowanych dodała też, że nieużywany sprzęt zostawia po prostu dla siebie. Prawdopodobieństwo, że jeszcze z niego skorzystamy jest dość nikłe, dlatego magentowy operator zachęca do przynoszenia starych telefonów do swoich salonów i oddania ich do recyklingu. W ten sposób można też wesprzeć działania Fundacji Nasza Ziemia.

- Stare telefony, jak wiele urządzeń elektrycznych, zawierają substancje chemiczne, które mogą szkodzić środowisku, jeśli wylądują w zwykłym koszu i trafią na wysypisko śmieci. Dzięki specjalnym pojemnikom, które stanęły w salonach T-Mobile, możemy gromadzić elektrośmieci we właściwy sposób i poddawać je recyklingowi, a to ma ogromny wpływ na ochronę środowiska i naszej planety – wyjaśnia Beata Butwicka, szefowa Fundacji Nasza Ziemia.

Drugie życie elektrośmieci

Operator podkreśla, że przynosząc stary sprzęt do salonów, możemy nadać mu drugie życie, a przez to znacząco wpłynąć na ochronę środowiska. Zużyte smartfony stanowią ogromną bazę odpadów, które mogą być odpowiednio wprowadzane do gospodarki o obiegu zamkniętym. - Świat nowych technologii i sprzętu elektronicznego jest szczególnie bliski naszemu biznesowi. Jednakże nie pozostajemy obojętni na to, jaki wpływ na środowisko i przyszłość naszej planety ma odpowiednia utylizacja bądź recykling elektrośmieci. Troska o otoczenie jest częścią naszego magentowego DNA i naszej strategii ESG – przekonuje Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i CR T-Mobile Polska.

T-Mobile Polska w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście przychodów o 3,8 proc. do 1,67 mld zł zwiększył skorygowany zysk EBITDA AL z 457 do 458 mln zł. Telekom na koniec września br. miał 12,32 mln klientów, o 896 tys. więcej niż rok wcześniej.

W całym 2021 roku T-Mobile Polska osiągnął 9,1 mld zł przychodów, według danych Ministerstwa Finansów zapłacił 137,8 mln zł podatku dochodowego.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile zachęca, by oddawać stare telefony do recyklingu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bbb
Sprytne, zrzucić winę na konsumenta, który zbiera telefony w domu i to jego wina, że jest tyle elektrośmieci. Kończy mi się abonament właśnie w Tmobile i od miesiąca osobom dzwoniącym w sprawie umowy próbuję przetłumaczyć że NIE potrzebują nowego telefonu. Dziś znowu dzwoniło Tmobile, że mają ekstra promocję na telefon i że jednak TRZEBA skorzystać i kupić telefon.
odpowiedź
User
O
A ile płacą cwaniaki ? Może niech każdy pracownik odda swój nieużywany telefon klientom Tmobile ;)
odpowiedź
User
Maniakasp
i to jest super akcja ;)
odpowiedź