SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przelewy na numer telefonu Blik w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank udostępniły swoim klientom możliwość wykonywania przelewów na telefon Blik (obsługiwany przez Polski Standard Płatności).

Article

Obecnie, po uruchomieniu usługi w T-Mobile Usługi Bankowe, już dziesięć banków umożliwia wykonywanie przelewów na numer telefonu BLIK. Możliwe jest to także w Alior Banku, Banku Millennium, Credit Agricole, Getin Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO Banku Polskim, Santander Banku i Pekao S.A. Przelewy na numer telefonu są bezpłatne.

– Liczymy, że ta usługa stanie się jeszcze bardziej popularna wśród użytkowników aplikacji bankowych. Analizując wyniki transakcyjne po trzech kwartałach 2019 roku możemy potwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze. Do września tego roku klienci zrealizowali blisko 11 milionów takich transakcji. Nie mamy więc wątpliwości, że także klienci T-Mobile Usługi Bankowe docenią wygodę i szybkość przelewów na numer telefonu Blik – mówi Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Jak wykonać przelew na numer telefonu Blik?

Jak zrealizować przelew na numer telefonu Blik? Po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku należy wybrać „Przelew na telefon Blik”, następnie z książki kontaktów trzeba wybrać osobę, której mają być przekazane pieniądze (za pierwszym razem aplikacja mobilna banku poprosi o dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie) lub po prostu wpisać jej numer telefonu.

Użytkownik wybierając odbiorcę przelewu z listy kontaktów widzi, czy dana osoba również korzysta z tej funkcji i może otrzymać przelew na numer telefonu Blik. Dalej po wpisaniu kwoty i tytułu przelewu wystarczy zatwierdzić go PIN-em aplikacji mobilnej. Już po chwili odbiorca przelewu będzie miał pieniądze na swoim koncie.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku użytkownicy zrealizowali blisko 11 milionów transakcji na numer telefonu Blik. Z usługi mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Credit Agricole, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego i Santander Banku.

W III kwartale 2019 roku użytkownicy wykonali 56,6 mln transakcji Blikiem. Od początku roku było ich razem 146 mln. Blik jest najpopularniejszy w e-commerce, rośnie jednak także liczba operacji w tradycyjnych terminalach płatniczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przelewy na numer telefonu Blik w T-Mobile Usługi Bankowe

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek
Bardzo wygodna opcja, korzystałem na poprzednim koncie, więc fajnie, że teraz będę mógł tutaj.
odpowiedź