Zmarł dziennikarz i menedżer piłkarski Tadeusz Fogiel

W sobotę zmarł Tadeusz Fogiel - dziennikarz piłkarski, w przeszłości także menedżer zawodników, od lat mieszkający we Francji. Miał 75 lat.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

O śmierci Tadeusza Fogla poinformował w sobotę przed południem na Twitterze dziennikarz piłkarski Roman Kołtoń.

- Profesor sztuki poligraficznej, menedżer piłkarski, wspaniały przyjaciel polskich sportowców - kochał lekkoatletykę, patriota - napisał o Foglu.

- Smutny dzień. To był zaszczyt Cię znać i mieć Twoją sympatię, Tadziu. Dobrze to Roman zdefiniował. Kochał sport, Polskę i ludzi. Patriota. Z żadnym polskim piłkarzem nie musiał mieć papierów. Traktowali go jak tatę, wujka, przyjaciela. Uczciwy tak mocno, jak tylko się da. R.I.P. - stwierdził komentator piłkarski Mateusz Borek.

- Wielki żal, Wielka strata. R.I.P. - napisał Michał Pol. - To był bardzo porządny człowiek. RIP - stwierdził Sebastian Staszewski.

Tadeusz Fogiel od kilku dekad mieszkał we Francji. Jako korespondent piłkarski był związany z wieloma polskimi mediami. Przez wiele lat pisał do „Przeglądu Sportowego”, w ostatnich latach współpracował z Interią i Polsat Sport.

Fogiel działał też jako menedżer piłkarski, współpracował zwłaszcza z zawodnikami grającymi we Francji. Reprezentował interesy m.in. piłkarzy Andrzeja Szarmacha, Jacka Bąka, Piotra Świerczewskiego i Kamila Kosowskiego, a także trenera Henryka Kasperczaka.

Tadeusz Fogla pożegnał też na Twitterze Zbigniew Boniek, poprzedni prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Tadeusz ,,Thadee" Fogiel... Fantastyczny kolega, prawdziwy ambasador polskiego sportu. W trudnych czasach sprawny agent piłkarski. Nikt tak pięknie ( i głośno:) nie śpiewał polskich pieśni patriotycznych i religijnych. Żegnaj Tadziu! R.I.P - napisał Janusz Basałaj, były szef redakcji sportowych TVP, Canal+ i Orange Sport, w ostatnich latach dyrektor departamentu mediów i komunikacji w PZPN.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Tadeusza Fogiela, wieloletniego współpracownika @przeglad, z którym też miałem przyjemność współpracować. Kilkakrotnie spotkaliśmy się we Francji, zawsze był bardzo pomocny. RIP Panie Tadeuszu - stwierdził Maciej Kaliszuk, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Milena Bryła odchodzi z Grupy naTemat. Była redaktor naczelną i członkinią zarządu

Milena Bryła odchodzi z Grupy naTemat. Była redaktor naczelną i członkinią zarządu

Kreator CV ze stałą opłatą dopiero na końcu. UOKiK nakłada grzywnę

Kreator CV ze stałą opłatą dopiero na końcu. UOKiK nakłada grzywnę

Powrót po ponad dwóch latach. "Wielki test" znów w TVP1

Powrót po ponad dwóch latach. "Wielki test" znów w TVP1

Bąkiewicz wśród zatrzymanych w Berlinie. Sakiewicz nie chce w Republice reklam niemieckich firm

Bąkiewicz wśród zatrzymanych w Berlinie. Sakiewicz nie chce w Republice reklam niemieckich firm

Polacy nie chcą być bogaci? Nowe badanie IQS pokazuje, czego naprawdę oczekują od pieniędzy
Materiał reklamowy

Polacy nie chcą być bogaci? Nowe badanie IQS pokazuje, czego naprawdę oczekują od pieniędzy

Chcesz zasięgi na LinkedIn? Zacznij płacić

Chcesz zasięgi na LinkedIn? Zacznij płacić