SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Rydzyk apeluje o listy do prezydenta i premiera, proces z Watchdog uznaje za „nękanie katolików"

Proces wytoczony Fundacji Lux Veritatis przez Watchdog Polska to „nękanie i dyskryminowanie” katolików - uważa o. Tadeusz Rydzyk. W apelu skierowanym do słuchaczy Radia Maryja podkreślił też, że proces ten jest krokiem do zamknięcia toruńskiej rozgłośni i zaapelował o wysyłanie listów w jej obronie do rządzących.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus ŻmijewskiArticle

Ojciec Tadeusz Rydzyk wspólnie z o. Janem Królem i Lidią Kochanowicz-Mańk zasiadają w zarządzie Fundacji Lux Veritatis, nadawcy Telewizji Trwam. W piątek 9 kwietnia mieli zasiąść na ławie oskarżonych w procesie karnym z subsydiarnego aktu oskarżenia Watchdog. Chodzi o ujawnienie wydatków, jakie Lux Veritatis czyni z publicznych pieniędzy otrzymywanych od ministerstw i spółek skarbu państwa.

Proces w pierwszym terminie został odroczony z powodu usprawiedliwionej przez sąd nieobecności oskarżonych. Pod koniec kwietnia proces w końcu ruszył, a o. Tadeusz Rydzyk został przesłuchany w Sądzie Rejonowym w Toruniu, w formie wideokonferencji.

Teraz o. Rydzyk zwrócił się z apelem do słuchaczy Radia Maryja, widzów Telewizji Trwam i czytelników "Naszego Dziennika", by w związku z procesem pisali do rządzących listy w obronie tych mediów.

- Piszcie do Pana Prezydenta, do rządzących, do Marszałka Sejmu w obronie naszych praw w Polsce. Napisać jedno pismo i podać do wiadomości. Jeżeli do Pana Prezydenta, to i do wiadomości Premiera i Marszałka Sejmu. Ten sam tekst- zachęca ojciec dyrektor.

„Nękanie i dyskryminowanie”

O. Rydzyk przekonuje, że proces wytoczony przez Watchdog Polska to „nękanie ale i dyskryminowanie katolików” przez tę organizację, opisywaną w apelu jako „stowarzyszenie opłacane przez organizacje antyewangelizacyjne spoza Polski”. 

- Być ciąganym po sądach, doświadczać kłamstwa, oszczerstw szerzonych nie tylko w Polsce, ale i w świecie; szerzonych w radiach, telewizjach, prasie, internecie za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom, ludziom – to szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością - dowodzi.

Prosi też o obronę związanych z nim mediów: Telewizji Trwam i Radia Maryja, a także Fundacji Lux Veritatis. - Rodzina Radia Maryja wywalczyła pokojowo przed laty częstotliwość dla Radia Maryja, multipleks dla Telewizji Trwam. Teraz obyśmy obronili nasze media. Dziś uderzają w Fundację Lux Veritatis, by potem zamknąć Radio Maryja, Telewizję Trwam - akcentuje duchowny.

„Może to zapowiedź końca Polski?”

O Tadeusz Rydzyk w swoim apelu zadaje też pytanie: - Dlaczego organizacje antyewangelizacyjne spoza Polski nam przeszkadzają? Dyskryminują ludzi wierzących. Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji.

- Pytajcie, czy to jest konstytucyjne - zachęca. - Może to jest zapowiedź końca Polski? Oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie. Czy nie są to polecenia spoza Polski? Czy to nie jest zorganizowane? To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody. To jest zorganizowane międzynarodowo – kończy swój apel dyrektor toruńskiej rozgłośni.

W 2019 roku przychody Fundacji Lux Veritatis zmalały o 5,2 proc. do 45,53 mln zł, zysk netto z 3,33 do 1,3 mln zł. Przychody z darowizn spadły o 10 proc., z Telewizji Trwam zwiększyły się o 2 proc., a ze sprzedaży książek i płyt wzrosły prawie czterokrotnie.

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk apeluje o listy do prezydenta i premiera, proces z Watchdog uznaje za „nękanie katolików"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolne Media
Watchdog Polska tak chętnie zagląda komuś do "portwela" A ja bym chciał aby zaczęli od siebie.
odpowiedź
User
Twój nick
Oj chyba dużo ma do ukrycia pan Tadeusz skoro tak panicznie się broni...
odpowiedź
User
Wzburzony
Bezczelny klecha!
odpowiedź