SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski i Program Czysta Polska podpisały porozumienie o współpracy

Stowarzyszenie Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska będą współpracowały w obszarach związanych z promocją i realizacją zielonej transformacji energetycznej Polski.

Podpisanie porozumieniaPodpisanie porozumienia

Współpraca obydwu stowarzyszeń wesprze promocję i tworzenie źródeł zielonej i czystej energii, zeroemisyjnego transportu miejskiego, w tym technologii wodorowych czy magazynów energii. Razem będą współpracowały nad zwiększeniem efektywności energetycznej w samorządach - tak aby oszczędzać energię, zapewniając przy tym jak najwyższą jakość usług dla mieszkańców.

- Wśród najważniejszych wyzwań, przed którymi stajemy wraz z mieszkańcami, jest dziś transformacja energetyczna, dzięki której zastąpimy paliwa kopalne nowymi, czystymi źródłami energii. Przy nieprawdopodobnie wysokiej inflacji i drożyźnie, musimy szczególnie zadbać o to, by transformacja energetyczna była sprawiedliwa i dostępna dla mieszkańców, zarówno biedniejszych jak i bogatszych części Polski - komentuje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu o prezes Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Kluczowym zadaniem jest też praca nad poprawą jakości powietrza. W tym celu niezbędna jest jak najszybsza wymiana pieców węglowych na zero-i niskoemisyjne źródła energii elektrycznej i cieplnej.

- Wszystkim zależy, aby Polki i Polacy mogli żyć w czystym środowisku i oddychać czystym powietrzem. Nie ma już czasu na dyskusje czy analizy - wiadomo, że Polska musi odejść od „brudnych” źródeł energii na rzecz czystej, zielonej energii. Stowarzyszenie Program Czysta Polska aktywnie działa na rzecz promocji zielonej transformacji Polski - mówi Stanisław Janowski, prezes Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

TAK! Dla Polski to stowarzyszenie polskich samorządowców, które zostało powołane w grudniu ub.r. Jego celem jest wygrana sił demokratycznych w kolejnych wyborach. Stowarzyszenie skupia ponad 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy reprezentują ponad 22 mln mieszkańców polskich miast, miasteczek i metropolii. Prezesem Ruchu jest Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Z kolei Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

Dołącz do dyskusji: Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski i Program Czysta Polska podpisały porozumienie o współpracy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irek świrek
Czyli perspektywy polityczne Polski po 2023r. są czytelne dla Solorza.
odpowiedź
User
wyborca
Lokalna targowica w akcji.
odpowiedź
User
Ełk
Prezydent 40-tysięcznego miasta powiatowego Sopot Jacek Karnowski w godzinach pracy zajmuje się ratowaniem Polski i świata. Finansowy batman.
odpowiedź