SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tani internet przez satelitę!

SES Astra ogłosiła wspólnie z niemieckim operatorem Filiago start nowej szerokopasmowej usługi satelitarnej ASTRA2Connect.

Obie firmy przedstawiły szczegóły swojej współpracy podczas międzynarodowych targów CeBIT w Hanowerze. Filiago będzie udostępniać szerokopasmową usługę dostępu do internetu klientom końcowym w Niemczech, zwłaszcza w regionach, gdzie brak jest naziemnego dostępu szerokopasmowego. Dostęp satelitarny jest tam jedyną możliwością, aby uzyskać bardzo szybki dostęp do internetu porównywalny z ofertą DSL, a tym samym uniknąć „cyfrowego wykluczenia” na obszarach słabo zurbanizowanych. Według oficialnych danych niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Technologii, co najmniej 2.9 miliona niemieckich gospodarstw domowych nadal nie posiada żadnego dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Wyposażenie użytkownika końcowego, konieczne do korzystania z usługi, składa się
z anteny oraz niedrogiego i łatwego w instalacji modemu satelitarnego. Zryczałtowany koszt dostępu do Internetu wynosi pomiędzy 19.95 euro a 49.95 euro za pakiety 256 kbit/s, 512 kbit/s lub 1024 kbit/s, a opłata rejestracyjna wynosi 99.95 euro. Sprzęt może być zakupiony za kwotę 319.95 euro lub wydzierżawiony za 9.95 euro miesięcznie.

ASTRA2Connect umożliwia także korzystanie z usług głosowych (VoIP), dzięki wykorzystaniu technologii stworzonej przy współpracy z firmą Newtec z Belgii oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Usługa ASTRA2Connect skierowana jest głównie dla tych gospodarstw w Niemczech
i w pozostałej części Europy, które nie mogą uzyskać szerokopasmowego dostępu do Internetu poprzez sieci naziemne. SES ASTRA oferuje obecnie nowy produkt na zasadach hurtowych dużym europejskim operatorom telekomunikacyjnym oraz dostawcom usług szerokopasmowych, którzy działają na rynku klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

SES ASTRA wprowadzi wkrótce usługę ASTRA2Connect również w innych krajach europejskich, w których prowadzone są obecnie negocjacje z lokalnymi dostawcami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tani internet przez satelitę!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl