SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tanie latanie z Gdańska

WIZZ Air, nowe europejskie tanie linie lotnicze, ogłosiły dzisiaj podpisanie umowy na obsługę połączeń lotniczych z lotniskiem w Gdańsku

Umowa ta została podpisana w związku z planowanym na maj rozpoczęciem przez WIZZ Air obsługi tanich połączeń lotniczych 180-miejscowymi samolotami Airbus A320. Zawarto ją niedługo po podpisaniu umowy na stworzenie portu bazowego w Katowicach Pyrzowicach i listu intencyjnego w sprawie obsługi połączeń lotniczych z Krakowa.

József Váradi, prezes i założyciel WIZZ Air powiedział: "Podpisanie umowy z gdańskim lotniskiem ma kluczowe znaczenie dla rozwoju WIZZ Air. Umożliwi milionom klientów w Polsce wybór z którego z naszych lotnisk - północnego czy południowego - chcą latać. Lotniska te tworzą stabilną bazę, dzięki której możemy oferować usługi za przystępną cenę do wielu miejsc w Europie".

"Jesteśmy na dobrej drodze, by stać się wiodącą tanią linią w regionie. Do końca tego roku będziemy dysponowali flotą 9 samolotów, latających do wielu miejsc w Europie. Rynek turystyki lotniczej w Polsce jest słabo rozwinięty, a umowa z Gdańskiem przyniesie kolejne korzyści ekonomiczne dla kraju i regionu, szczególnie w kontaktach biznesowych i turystyce".

Dwa tygodnie temu WIZZ Air podpisał umowę na powstanie portu bazowego z budapesztańskim lotniskiem Ferihegy i otrzymał pierwszy pomalowany w swoje barwy firmowe samolot.

Majowe uruchomienie połączeń z Gdańska, Katowic i Budapesztu zbiegnie się z przystąpieniem krajów z Środkowej i Wschodniej Europy do Unii Europejskiej.

WIZZ Air to nowe, europejskie tanie linie lotnicze. Swoją działalność rozpoczną w maju 2004 r., gdy Unia Europejska rozszerzy się o 70 milionów mieszkańców Europy Środkowej. Linie WIZZ Air będą latać z wielu baz, ale skoncentrują się przede wszystkim na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Region ten stanowi ogromny, jeszcze nieopanowany, rynek dla tanich przewoźników lotniczych. W listopadzie ubiegłego roku linie WIZZ podpisały umowę na założenie swojej bazy operacyjnej w Katowicach - Pyrzowicach. Plany WIZZ zakładają stworzenie w Europie pięciu portów bazowych.

Flotę powietrzną WIZZ utworzy 9 samolotów Airbus A320, mogących zabrać po 180 pasażerów każdy. W kolejnych latach ich liczba będzie wzrastała. Samoloty WIZZ Air są doskonale przystosowane do zaoferowania tanich połączeń z Europy Zachodniej do większości krajów przystępujących w maju do Unii Europejskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tanie latanie z Gdańska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl