SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

Orange obniża ceny połączeń przychodzących i SMS-ów w roamingu na terenie państw Unii Europejskiej. Nie zmieniają się ceny połączeń wychodzących. Wprowadzone zmiany są zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego.

Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

Od 1 lipca br., klienci Orange korzystający z oferty roamingowej Eurotaryfa zapłacą mniej za połączenia przychodzące oraz SMS-y wysyłane na terenie krajów Unii Europejskiej. Odpowiednio to: 0,74 zł/min z VAT oraz 0,54 zł z VAT za wiadomość. Cena minuty połączenia wykonywanego wynosi 1,79 zł z VAT i pozostaje bez zmian, co oznacza że będzie niższa niż określona w limicie (1,94 zł z VAT), wynikającym z decyzji Parlamentu Europejskiego.

Zakres zmian przedstawia poniższa tabela:

usługi w roamingu

 

dotychczasowa cena

w cenniku usług roamingowych Orange

nowa cena 
(od 1 lipca br.)

maksymalna cena, zgodna z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 
i Rady (WE)

minuta połączenia wychodzącego 
w Strefie 1 (UE)

    do Polski i krajów Strefy 1

1,79 zł z VAT

bez zmian

1,79 zł z VAT

1,94 zł z VAT

(0,39 EUR + VAT)

minuta połączenia odbieranego 
w Strefie 1 (UE)

0,85 zł z VAT

obniżona do

0,74 zł z VAT

0,74 zł z VAT

(0,15 EUR + VAT)

SMS wysyłany w Strefie 1 (UE)

0,57 zł z VAT

obniżona do

0,54 zł z VAT

0,54 z VAT

(0,11 EUR + VAT)


Również zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty, Orange udostępnia swoim klientom możliwość kontrolowania wysokości kosztów poniesionych na transmisję danych w roamingu poprzez wprowadzenie automatycznego limitu wydatków na poziomie 50 euro (240 zł z VAT).

Klient korzystający z transmisji danych w roamingu otrzyma powiadomienie poprzez SMS, gdy wartość jego transmisji osiągnie 80 proc. wartości limitu (190 zł z VAT). O ile klient sam nie zleci usunięcia ograniczeń, po osiągnięciu pełnej wartości limitu transmisja danych zostanie przerwana.
 
Wysokość limitu transmisji danych można wyłączyć lub zmienić poprzez:
-połączenie z automatycznym serwisem o taryfach roamingowych +48501550000 (połączenie bezpłatne w roamingu) - usługa w serwisie będzie dostępna od 1 lipca br.
- kontakt z Orange Biurem Obsługi Klienta, dzwoniąc pod numer +48510100100 (Klienci indywidualni)  lub +48510600600 (Klienci biznesowi) - opłata zgodna z cennikiem

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl