SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej kosztowała 13 mln zł

W ciągu trzech miesięcy na przełomie roku materiały poświęcone promowaniu Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej ukazały się ponad 100 razy w prasie i 1,8 tys. razy były wyemitowane w stacjach telewizyjnych - informuje kancelaria premiera w odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Piątkowskiego z PO. Ogółem na promowanie programu wydano blisko 13 mln zł.

Article

Poseł pytał o koszty tej kampanii na początku lutego br., odpowiedź otrzymał po ponad dwóch miesiącach. Kancelaria premiera wyjaśnia, że materiały informacyjne nt. Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej ukazały się na łamach „najważniejszych dzienników ogólnopolskich i lokalnych” - łącznie było to prawie 100 publikacji, a ich koszt wyniósł blisko 330 tys. zł brutto.

Od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. emitowano też reklamy społeczne na ten temat w stacjach telewizyjnych – w sumie było to ponad 1,8 tys. emisji. W przypadku rozgłośni radiowych było ponad 25 tys. emisji nagrań społecznych, a łączny koszt dotarcia do prawie 30 mln widzów i radiosłuchaczy wyniósł ok. 10 mln zł - wylicza resort.

 

Sama produkcja filmów i nagrań kosztowała ok. 350 tys. zł. W miastach zagospodarowano niemal 740 nośników reklamowych: koszt tych działań to kolejne 2 mln zł. Jak wylicza kancelaria premiera, billboardy zapewniły prawie 20 mln kontaktów z odbiorcami.

Docierając do odbiorców z materiałami nt. Tarczy Antyinflacyjnej wykorzystano także media społecznościowe. Dedykowane materiały informacyjne, dostosowane do konkretnych grup odbiorców publikowane były m.in. na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube. Wykorzystano również Google Display Network.

„W ramach tych działań informacyjnych było 14 452 277 emisji materiałów informacyjnych i prawie 16 468 kliknięć. Koszt działań w internecie to ok. 300 tys. zł.” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Rząd kolejny raz informuje publicznie o kosztach prowadzonych przez siebie kampanii informacyjnych. Wydatki na rządowej kampanii szczepień na covid wyniosły 86,8 mln zł, z czego po ponad 7 mln zł trafiło do Telewizji Polskiej i Polsatu, a prawie 6 mln zł do Grupy RMF. Akcja nie była prowadzona m.in. w mediach TVN Grupy Discovery i Ringier Axel Springer Polska, a w przypadku grupy Agora uwzględniono tylko nośniki outdoorowe jej spółki zależnej AMS.

Dołącz do dyskusji: Kampania Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej kosztowała 13 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Reklama, głównie w Polsacie, tam teraz PiS lokuje takie reklamy. Polsat to zastępcza tuba PiS. Bo w tvpis nie trzeba takich płatnych reklam oni i tak dostaną taką dotacje jaką zechcą. Tyle kasy a ja nic nie dostałem bo ktoś kto ma 3,2 tys miesięcznie to bogacz,wg Morawieckiego który ma działkę za 70 mln.
odpowiedź