SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron planuje sieć ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych

Tauron uruchamia projekt "Operator II", który zakłada posiadanie sieci ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce oraz system do zarzadzania elektromobilnością. Spółka przygotowuje również kompleksową ofertę dla klientów, od projektu i budowy stacji po zarządzanie infrastrukturą wraz z systemami płatniczymi.

fot. Tauron, materiały prasowe / Bogumił Jochymczyk - Naładuj.pl Article

- Uruchomiony przez nas program Operator II to kolejny krok Grupy Tauron, po IoT, ku budowie miast przyszłości. Rozwiązania z obszaru Smart City, których integralną część stanowi elektomobilność, są naszą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, tak aby przestrzeń miejska była bezpieczna, komfortowa i przyjazna dla środowiska - stwierdził Michał Koszałka, prezes Magenta Grupa Tauron.

Celem projektu, którego realizację zaplanowano do końca 2020 r., jest budowa 97 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) oraz 21 stacji ładowania prądem stałym (DC). Oznacza to, że po zakończeniu projektu "Operator II", Tauron będzie dysponował siecią ponad 150 własnych stacji ładowania.

Dodatkowo, w III kwartale 2019 r. Tauron rozpocznie świadczenie odpłatnych usług ładowania. W budowanej ofercie z obszaru elektromobilności pojawi się m.in. sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, świadczenie usług SaaS (Software as a Service) dla posiadaczy własnych stacji ładowania, a także rozwiązania z obszaru e-mobility.

Tauron już realizuje projekty dla klientów komercyjnych w zakresie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych w formie generalnego wykonawstwa. Całościowy zakres prac obejmuje czynności od wykonania wizji lokalnej, audytu, projektu przyłącza, poprzez jego wykonanie, instalację, uruchomienie stacji ładowania, integrację w systemie software, po odbiory oraz serwis i utrzymanie stacji.

Projekt "Operator II" skierowany jest również do posiadaczy już istniejących stacji ładowania, gdzie Tauron zaoferuje wypełnienie obowiązków ustawowych w zakresie operatora stacji oraz dostawcy usług ładowania, a także zapewni serwis infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu, w 2019 r. Magenta Grupa Tauron udostępni aplikację mobilną "eMap od Taurona", obsługującą i świadczącą płatne usługi ładowania na stacjach Tauron.

W ramach pierwszego projektu "Operator", Magenta Grupa Tauron we współpracy z ING Bankiem Śląskim wybudowała 27 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i uruchomiła usługę carsharingu na terenie Katowic. Teraz działania obejmą cały teren działalności grupy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tauron planuje sieć ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl