SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron Polska Energia sponsorem Areny Kraków przez 4 kolejne lata

Spółka Tauron Polska Energia podpisała umowę z krakowską Agencją Rozwoju Miasta, na mocy której pozostanie sponsorem Areny Kraków przez cztery kolejne lata.

Tauron Arena Kraków, fot. krakowarena.plArticle

Tauron jest sponsorem tytularnym obiektu od 2015 roku, a jego nazwa brzmi od wtedy Tauron Arena Kraków.

Strony nie podały kwoty tego kontraktu, podobnie jak przed laty. Wtedy nieoficjalnie podawano, że energetyczna spółka będzie płacić ARM za tytuł sponsora tytularnego krakowskiej hali 2 mln zł netto rocznie.

Tauron przedłużył umowę na sponsoring Areny Kraków, bo firma dalej chce budować swoją markę w oparciu o obiekt.

- Realizując strategię biznesową nie zapominamy o tym, jak ważne jest szeroko rozumiane otoczenie, w którym funkcjonujemy. Kraków to istotny punkt na naszej biznesowej mapie, dlatego bardzo cieszę się z tego, że w ten sposób zaznaczmy swoją obecność tutaj - podkreśla Filip Grzegorczyk prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Co równie dla nas istotne obiekt tętni życiem nie tylko w dniach spektakularnych koncertów czy emocjonujących wydarzeń sportowych. W tygodniu można tu jeździć na rolkach, rowerach BMX a zimą na łyżwach - dodaje prezes Taurona.

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa podkreśla, że Arena Kraków jest wizytówką miasta nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale przede wszystkim na liczbę i poziom odbywających się w niej imprez.

- Od pięciu lat krakowska hala współtworzy historię miasta jako Tauron Arena Kraków. Wciąż czytam o kolejnych wydarzeniach, które odbędą się w Tauron Arenie Kraków i słyszę, że ktoś wybiera się do Tauron Areny na koncert, festiwal czy mecz reprezentacji Polski. Ta nazwa bardzo mocno zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto. Cieszę się, że przez kolejne lata nie będziemy musieli zmieniać przyzwyczajeń i nadal będziemy chodzić do Tauron Areny Kraków – dodaje Majchrowski.

Imprezy na światowym poziomie

W Tauron Arenie występowali m.in.: Bruno Mars, Sting, Aerosmith, Pearl Jam i wiele innych. Odbywają się tu również wydarzenia o charakterze religijnym - w lipcu 2016 roku papież Franciszek spotkał się tu z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży.

Tauron Arena Kraków mieści się w odległości 4 km od Rynku Głównego w Krakowie, w otoczeniu Parku Lotników Polskich. Obiekt ma wielofunkcyjny charakter i jest wyposażony w sprzęt najnowszej generacji.

Umożliwia to rozgrywanie na jego terenie zawodów w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Są to: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne. Wyposażenie sceniczne i multimedialne pozwala na organizację widowisk najbardziej wymagających pod tym względem artystów.

- Pięć lat temu, dzięki umowie sponsorskiej z Tauron Polska Energia, otrzymaliśmy wsparcie doświadczonej firmy, której marka przełożyła się na budowanie rozpoznawalności obiektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z tak solidnym partnerem i jako sukces postrzegamy fakt, że będziemy ją mogli kontynuować - mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie.

W 2019 r. w krakowskiej arenie odbyło się ponad 250 wydarzeń, w tym roku planowanych jest około 67 w arenie głównej, a w całym obiekcie blisko 200.

Przychody roczne Tauron Areny Kraków to ok. 20 mln zł, koszty utrzymania obiektu wynoszą ok. 17 mln zł. Przewidywany zysk EBITDA za ubiegły rok to 2,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Tauron Polska Energia sponsorem Areny Kraków przez 4 kolejne lata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl