SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TBS stawia na cyfrę

Turner samodzielnie i cyfrowo

Turner Broadcasting System Europe Limited (TBS), mający w swojej ofercie kanały rozrywkowe i informacyjne, postanowił sam zająć się transmisją swoich zasobów. Decyzja ta związana jest z szerszą inicjatywą spółki, mającą na celu wprowadzenie cyfrowej jakości programów
i pociągnie za sobą zbudowanie nowego obiektu oraz zatrudnienie ok. 40 dodatkowych pracowników w londyńskiej siedzibie przy Great Marlborough Street.

Zasoby spółki w postaci liczących 12 tys. godzin materiałów rozrywkowych, m.in. filmów
i kreskówek Cartoon Network, Boomerang, Toonami i TCM, zostaną poddane digitalizacji (emisja cyfrowa), co umożliwi nadawanie sieci kanałów Turnera w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie (EMEA) za pośrednictwem automatycznie kontrolowanych serwerów wideo.

Nowa technologia zacznie funkcjonować 1 stycznia 2006 r., zastępując dotychczasowe usługi odtwarzania taśmowego, świadczone przez Ascent Media. Jest to początek projektu, który umożliwi elektroniczny przekaz filmów, kreskówek i reklam, usprawni wprowadzanie nowych kanałów oraz umożliwi pracownikom przeglądanie materiałów filmowych za pomocą komputerów. Cartoon Network, TCM, Boomerang i Toonami dostępne są obecnie poprzez 17 nadajników, w 25 wersjach językowych.

Przejście do cyfrowej transmisji programów umożliwi korzystanie z nowych usług, takich jak: VOD (wideo na żądanie), Broadband (usługi szerokopasmowe), zdalne i zintegrowane odtwarzanie i produkcja. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z usług Ascent Media, jednak przejęcie systemu przez naszą firmę zapewni nam elastyczność i całkowitą kontrolę nad całym procesem tworzenia kanałów - wyjaśnia Tina McCann, wiceprezes i dyrektor generalny Turner Entertainment Networks, kierująca projektem razem z Gabbym Redfernem, wiceprezesem Network Operations oraz Stevem Fishem, wiceprezesem ds. projektów.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TBS stawia na cyfrę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl