SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Udziałowiec Facebooka, Spotify i Netflixa inwestuje w Grupę Pracuj, wycenioną na 1,5 mld zł

Fundusz inwestycyjny TCV kupił mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Pracuj.pl, wydawcy serwisów Pracuj.pl i Rabota.ua. Według nieoficjalnych informacji Grupa Pracuj została wyceniona na ok. 1,5 mld zł. To pierwsza inwestycja TCV w Polsce.

Przemysław Gacek, prezes Grupy PracujArticle

- Grupa Pracuj to doskonały przykład celu inwestycyjnego, jakich szuka TCV. Przemysław Gacek założył i rozwinął firmę aż do lidera rynkowego w Europie Centralnej. To pokazuje niesamowity potencjał Grupy Pracuj na przyszłość. Niecierpliwie czekamy, by rozpocząć współpracę z założycielami i zarządem Grupy w celu wspierania rozwoju jej perspektywicznych rozwiązań dla rynku HR - komentuje John Doran, partner w TCV.

W ramach porozumienia do rady nadzorczej Grupy Pracuj z ramienia TCV dołączą John Doran i David Yuan. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" Grupa Pracuj została wyceniona na ok. 1,5 mld zł.

- Nasza kultura organizacyjna nastawiona jest na ciągłe uczenie się, dlatego szukaliśmy inwestora, który wniesie do spółki przede wszystkim inspirację i wiedzę. TCV doskonale pasuje do tych założeń - inwestuje długoterminowo w spółki technologiczne takie jak nasza, budując trwałe partnerstwa. Współpraca z TCV wesprze nasz dotychczasowy rozwój - wiedza i wieloletnie doświadczenie inwestora w sektorze technologicznym ułatwią dalszy wzrost naszych głównych biznesów i rozwiązań SaaS, które rozwijamy - zapowiada Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj jest wydawcą serwisów rekrutacyjnych Pracuj.pl i Rabota.ua. Oferuje również w modelu SaaS system ATS eRecruiter wspierający rekrutację pracowników oraz Emplo.com usprawniający komunikację i procesy HR w firmach. W ub.r. firma zanotowała pond 200 mln zł wpływów i 40 proc. marży EBITDA, zatrudnia ponad 700 pracowników.

W serwisie Pracuj.pl jest zarejestrowanych 5,59 mln osób, w ub.r. zamieszczono tam 486,1 tys. ofert pracy (o 12 proc. więcej niż rok wcześniej). Według badania Gemius/PBI w kwietniu br. witrynę odwiedziło prawie 2,5 mln realnych użytkowników.

Grupa Pracuj od kilku miesięcy szukała inwestora. Wstępne zainteresowanie wyraziły m.in. fundusze Mid Europa Partners i KRK, natomiast oferty wiążące złożyły General Atlantic i TCV.

Dla TCV, mającego główną siedzibę w Kalifornii, jest to pierwsza inwestycja w Polsce. Działający od 22 lat fundusz dotychczas zainwestował ponad 9 mld dolarów, głównie w firmie z sektora technologicznego, m.in. Spotify, Netflix, VICE Media, Facebook, GoDaddy, Genesys Software i VICE Media.

Dołącz do dyskusji: Udziałowiec Facebooka, Spotify i Netflixa inwestuje w Grupę Pracuj, wycenioną na 1,5 mld zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Brawo!!! Wielki szacun za wytrwałość w budowaniu wartości organizacji a nie szybkim dmuchaniu wyników pod inwestorów jak to robią np w GWP
odpowiedź