SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tele 5 w Ameryce

Od 5 grudnia oficjalnie można oglądać Tele 5 w USA

Jak poinformowała firma Fincast, programy stacji Tele 5 mogą oglądać widzowie w Stanach Zjednoczonych. Stacja została włączona do oferty spółki Telewizja Polska USA Inc. i jest dostępna dla abonentów platformy satelitarnej GlobeCast w ramach serwisu GlobeCast World TV. Fakt ten został ogłoszony oficjalnie 5 grudnia przez Prezesa Tele 5 Andrzeja Murasa na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Tele5 jest obecnie jedyną polską telewizją komercyjną dostępną w Stanach Zjednoczonych na platformie GlobeCast World TV.

- Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą polską prywatną stacją telewizyjną, która znalazła swoje miejsce na platformie GlobeCast World TV - powiedział Prezes Tele 5, Andrzej Muras.

- Emisja programu na terenie Stanów Zjednoczonych to dla nas sprawa prestiżu - powiedział Prezes spółki Fincast, właściciela Tele 5, Vittorio Hemsi. - Nie należy też zapominać, że wielu Polaków przebywa w Stanach Zjednoczonych czasowo. Jeśli będą nas oglądać w Ameryce, nie zapomną o nas po powrocie do kraju.

Ze względu na różnice czasowe między Polską a Stanami Zjednoczonymi, program Tele 5 będzie emitowany w USA z sześciogodzinnym opóźnieniem. Kanał Tele5 będzie kodowany, tak jak inne kanały oferowane przez Telewizję Polską USA.

GlobeCast World TV dociera do 500 000 widzów (dane: Sky Report 9/2003) w całej Ameryce. Telewizję satelitarną odbiera obecnie w Stanach Zjednoczonych 15% populacji, ale procent ten wkrótce wzrośnie do 25% (dane: Horowitz Associates Inc.).

Szefowie Tele 5 liczą na to, że zainteresowanie odbiorem Tele 5 będzie podobne do zainteresowania innym programem Telewizji Polskiej USA - TV Polonia.

GlobeCast, nadawcza część giganta telekomunikacji France Telecom, posiada rozległą sieć satelitów i jest światowym liderem w dziedzinie transmisji sygnałów video, audio, produkcji cyfrowej i HDTV. Programy GlobeCast są nadawane na terenie Ameryki Północnej z satelity Telstar 5.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tele 5 w Ameryce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl