SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tele2 umacnia pozycję

W ciągu ostatnich 12 miesięcy o 32 punkty procentowe wzrosła znajomość wspomagana Tele2

W ciągu ostatnich 12 miesięcy o 32 punkty procentowe wzrosła znajomość wspomagana Tele2 - wynika z badania TNS Telecoms Index*, przeprowadzonego w październiku 2004 r. przez TNS OBOP. Obecnie wynosi ona 76%.
 
Zdaniem Beaty Durki, szefa działu Telecoms w TNS OBOP – „Wzrost wskaźników znajomości Tele2 ma związek ze specyficznymi działaniami sprzedażowymi, a także z prowadzoną intensywnie, porównawczą kampanią reklamową, rzadko spotykaną na polskim rynku.”
We wrześniu 2004 roku poziom wydatków Tele2 na reklamy telewizyjne był podobny do nakładów poniesionych na ten cel przez Telekomunikację Polską, która w ciągu roku przeznaczyła na kampanie reklamowe najwięcej spośród wszystkich operatorów telekomunikacyjnych. Znajomość wspomagana Telekomunikacji Polskiej utrzymuje się na stałym poziomie 99%.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że coraz więcej gospodarstw domowych, korzystających z telefonii stacjonarnej, wybiera dodatkowo usługi właśnie Tele2; obecnie z usług tego operatora korzysta już 7% gospodarstw (w porównaniu do 1% w październiku 2003 r.). Jednocześnie na niezmiennie wysokim poziomie utrzymuje się odsetek gospodarstw domowych obsługiwanych przez Telekomunikację Polską (92%).

W ciągu ostatniego roku wzrosła także (o 5 punktów procentowych) znajomość wspomagana Telefonii Dialog, która wynosi obecnie 23%.

Na niemal stałym poziomie utrzymuje się znajomość wspomagana Netii. W ciągu roku wskaźnik wzrósł jedynie o 2 punkty procentowe i wynosi 56%.

Przez coraz mniej osób rozpoznawany jest natomiast NOM. W porównaniu z październikiem 2003 roku, jego wskaźnik znajomości wspomaganej spadł o 9 punktów procentowych i wynosi 17%.

*Przedstawione powyżej wyniki pochodzą z ciągłego badania TNS Telecoms Index zrealizowanego przez TNS OBOP na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia.
 
TNS uruchamiając w 2002 roku badanie TNS Telecoms Index zdecydował się na ciągły monitoring rynku telekomunikacyjnego. Co miesiąc badanych jest 1000 gospodarstw domowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tele2 umacnia pozycję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl