SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Teleexpress" ma 20 lat

Pierwsze wydanie "Teleexpressu" pojawiło się na antenie TVP1 26 czerwca 1986 roku o godzinie 17:15. O swoich wrażeniach opowiada Maciej Orłoś.

Dzisiaj specjalne wydanie programu informacyjnego “Teleeexpress”, który świętuje dwudzieste urodziny.

-  Znajdzie się część wspominkowa - trochę archiwaliów, wypowiedzi osób związanych z redakcją, życzenia z okazji jubileuszu, a nawet w naszym studiu, zaśpiewa dla nas chór - mówi dla Wirtualnemedia.pl Maciej Orłoś.

Planowane są zmiany w programie - nastąpi lifting scenografii i czołówki.

Autorem pomysłu na inny niż wszystkie program informacyjny był Józef Węgrzyn. Pierwszy "Teleexpress" 26 czerwca 1986 poprowadził Wojciech Mazurkiewicz. Potem prezenterami „Teleexpressu” byli Wojciech Reszczyński i Sławomir Zieliński, później dołączyli do nich: Wojciech Nowakowski, Sławomir Komorowski, Piotr Radziszewski, Magdalena Mikołajczyk, Jarosław Kret, Kuba Strzyczkowski, Piotr Gembarowski, Adriana Niecko, Hanna Smoktunowicz i inni. Dziś program prowadzą, obok Maciej Orłosia, także: Beata Chmielowska-Olech, Małgorzata Wyszyńska, Michał Adamczyk i Beata Gwoździewicz.

- Prowadzę “Teleexpress” równo 15 lat, pierwszy dyżur miałem w czerwcu 1991 roku. O “Teleexpressie”, muszę powiedzieć, mam dobre zdanie. I to nie tylko dlatego, że jestem prezenterem tego programu. Uważam po prostu, że “Teleexpress” jest wyjątkowy. Krótka forma, szybkie tempo, prosty język, najważniejsze informacje w tzw. pigule, ciekawostki z kraju i ze świata, poczucie humoru - to najważniejsze zalety Teleexpressu - opowiadam wortalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Orłoś.

Do stałych pozycji programu „od zawsze” należy Tele-Hit, przygotowywany przez Hirka Wronę, Marka Sierockiego i Michała Michalika w przeszłości byli to m.in. Jan Chojnacki, Korneliusz Pacuda, Joanna Twardowska i Piotr Majewski.

Z badań (IPSOS, styczeń 2005) wynika, że widzowie cenią „Teleexpress” za obiektywność, bezstronność, szybkość i unikalną formułę. Oglądają go także ze względu na prezenterów, którzy są profesjonalni, błyskotliwi i mają dobry kontakt z widzami. Szczególnie wysoko oceniany jest Maciej Orłoś, który jest jednocześnie jedną z najlepiej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych. Z badań osobowości telewizyjnych (SMG KRC, 2005 r.) wynika, że 81% widzów zna i rozpoznaje jego osobę, co daje mu pod tym względem pozycję lidera w kategorii prowadzących programy informacyjne. Maciej Orłoś jest też bardzo wysoko oceniany jako profesjonalista, a przy tym osoba bliska widzom. Widzowie postrzegają go jako osobę, która prowadzi programy z pasją, zaangażowaniem i nadaje programom swój własny styl.

„Teleexpress” należy do najlepiej ocenianych serwisów informacyjnych. Według badań Millward Brown SMG/KRC, widzowie oceniają go jako interesujący, wciągający i dynamiczny oraz mający jasny i zrozumiały przekaz. Jego formuła wciąga widzów i zatrzymuje ich przed telewizorem. Tzw. wskaźnik fidelity wskazujący, jaki procent audycji ogląda przeciętny widz, jest dla „Teleexpresu” najwyższy spośród wszystkich serwisów informacyjnych. Dla grupy 4+ wynosi 82,5%, co oznacza, że każdy, kto w 2006 roku miał kontakt z „Teleexpresem”, oglądał go średnio w 82% (chodzi o czas trwania).

"Teleexpress" w maju b.r. oglądało średnio 3,5 mln widzów, to o 200 000 widzów mniej niż rok temu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Teleexpress" ma 20 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl